5 Balas

1) jaga emosi. jangan stress. kena tenang² dan happy terutamanya masa susukan anak atau tengah pam susu. sambil menyusu/pam, sis boleh tengok cite yang buat sis gelak. kena yakin sis boleh susukan dan hasilkan susu yg cukup untuk keperluan anak. 2) rajinkan diri pam 5x sehari (pagi-malam) walaupun susu keluar sikit ke takde ke. kena consistent pam waktu yang sama setiap hari. 3) buat power pumping. untuk permulaan sis buat 2 sesi. pilih 2 waktu dari 5 sesi pam. better buat 1 sesi malam lepas anak dah tido, 1 sesi lagi sis pilih la nak pagi ke tengah hari ke petang. consistent buat setiap hari. bila production dah bertambah banyak sis boleh kurangkan buat 1 sesi je belah malam. 4) milk booster. take note makanan yang boleh boost susu badan sis. selalunya boleh tahu bila lepas makan breast terasa berat. macam saya makan oat, roti, coklat, kurma, kekacang, minum susu fullcream dan susu coklat memang bertambah susu badan. sis kena try and error dan take note apa yg sis makan. boleh juga try mana² milk booster yang ada jual di online platform. 5) sentiasa offer anak susu badan supaya ada rangsangan selain dari pam saya share based on pengalaman dan apa yg saya usahakan. memang kena banyak bersabar kalau nak menjayakan penyusuan anak.

Keep hydrated, ibu try mnum susu (any susu x smestinya khas utk breasfeeding, sy mnum fernleaf family), jgn stress..klu dh try smua tu maybe boleh jumpa lactation consultant.. klu try tanya dkt doctor/nurse msa appointment slalunya dorang pn ada tips2, boleh tnya & try nti

Saya pun tengah mengalami masalah yang Sama baby Baru 1 Bulan, sebelum ini ok je then tiba2 macam ini very stress, suami blame I je Kata I tak boleh Nak bf. Very stress.

sy minum susu fernleaf protein+..nk campur nestum pun ok..bt suam2.sy minum y tu je..bb dah 9 bln pn susu bnyk n cepat penuh

ye y kuning itam tu..y tu tinggi protein

boleh try minum horlicks dan sayur hijau macam dalam pantang tu..berkesan bagi saya

Soalan popular

Artikel Berkaitan