10 Balas

Sama jugak Anak saya lahir 35w. Sekarang da 1tahun2bulan. Belum pandai duduk sendiri, berdiri atau berjalan. Semua kena support. Haritu Baru refer ke pakar, kena ambik darah. Bulan 10pyhsio untuk Dia. Doctor check kaki semua muscle kuat no problem. Maybe effect ddk bawah lampu masa lahir dlu. Nnti puan mintak nurse kk referkan Anak ke pakar. Sbb saya nak ckp pun kena Tgu appointment next bulan 12 dgn pakar paed untuk review darah n physio

kalau ikut tolak umo pramatang sis tolak sebulan so, dia setahun 11 bulan. Dan ikut perkembangan yang sis cerita sebab masih x duduk, ada kelewatan juga kat situ, Sis kena refer dr perkembangan kanak2 di.. dan bawa anak pergi terapi. Intervensi awal. sis kena alert dengan perkembangan anak2. Sementara tu banyakkan buat tummy time sambil bermain untuk kuatkan otot dia.

Anak saya 7bln dah blh duduk 10bln dh boleh jalan.kalau 2thn tu mcm dh lewat jgk tu pada pendapat saya la.tp sis ada pergi check up kan di klinik.ikut apa nurse@doktor cakap sebab diorang yg tgk anak sis.if diorang ckp normal mungkin ok

ank awk pramatang jgk ke

TapFluencer

Saya rasa sebaiknya mommy bawa anak ke hosp or klinik lain. Saya tak pasti kalau baby pramatang macam mana. Setahu saya 2 tahun tu lambat untuk anak kalau belum pandai duduk dan berjalan. Takut perkembangan lain pun delay.

sma ngn anak sy lahir 6 bulan. skrg da msuk 2 tahun. akhir bulan 8 hr tu. kalau ikut tarikh due bulan 12 bru dua tahun. tp smpai skrg belum merangkak dn brjalan. nk dduk pun kena bntu. dia skrg aktif brgolek2 je.

Tak pasti lah pulak. 2 tahun lebih tu mcm dh lewat. Tp kalau dr kata okay je rasanya tkde masalah la kot. Banyakkan aktiviti dgn anak sis. Rangsang motor skills anak InshaaAllah semoga anak puan cpt2 berjalan ya

mcm lewat sgt je..patutnya by 1tahun6bulan dah boleh buat dua2 tu..sis jumpa pakar,dorang lebih tahu kan..

Time checkup tkde tnye nurse/dr ke? Biasanya time checkup la nurse akan tnye perkembangan anak ikut bulan…

Merangkak laju tk dan berdiri dah reti ke sis?

Pergi appt 2tahun doc kata apa? Kan ade buat mchart tu?

Tu lah kalau ikut sebelum umur 2 tahun tu time bejarum itu juga isu saya tanya ke doktor..tp masih juga faktor pramatang dia cakap

nurse xde tny?

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan