21 Balas

Sis check dekat swasta ke? Hari tu sy scan dekat KK masa 10 week tp bila scan dia tulis 11 week.. doctor kata normal je mcm tu.. rasa mcm tiap minggu nak pg scan je😅 sebab next scan 18 week.. x sabar nak tgk perkembangan anak 😁😁😁 #firstbaby #duenovember

Ha ah smua scan buat dkt swasta...ni sbb sy jenis curious apa ank buat dlm perut tu yg g scan.. Saje2 suka hahaha first baby kan

saya ikutkan tarik period dah 9week2day tapi bila doktor cakap baru 7 week 2day haih tak tau lah mana satu betul janji sihat2 lah baby dalam perut ni sampai bersalin nanti

Macam saya, tiap minggu doctor tukar due date 🤣 doctor kata nanti dah berapa bulan baru boleh tentukan due date sebenar. Mcm saya 1/12 tu jangkaan je

Tulah sy sbnrnya awal bulan 12 then scan balik baby besar sikit tu yg due date brtukar. Apepun tk kisah la janji anak selamat dlm perut hehe kan..

sama lah sis..klau ikutkn dah 11 minggu tpi bile scan baru 7 minggu...dan skrg baru masuk 8 minggu...

Situasi sy lain pulak .. bby kurang 2 minggu kt scan.. bln depn kena refer pakar 🤷🏻‍♀️

normal..doc ckp bila scan akan awal 2w at au lebih 2w dari usia kandungan yg sebenar..

sy pon sama patut nye sue date ikot tarikh 12week tp bila scan doc kata dh 14week. terkejut kita.

Tulah sy pun trkejut.. Pstu baby plk dh gerak2 happy jela sy hehe

saya pun 3 kali scan due date lain² tpi tetap bulan 11..semoga urusan kita dipermudahkn🥰

setiap kali scan berubah2 week tu..yg diambik kira ikut due date yg kk tetapkan..

Scan sy masa 12 weeks. Skrg dah 16 weeks. Tggu 18 weeks plak nk scan

Masa sy scan nie baby menendang and melambai. Doc gelak je.

Soalan popular

Artikel Berkaitan