10 Balas

Saya baru je kena 2 minggu lepas. Dari awal Pregnant saya sentiasa sembelit. Setiap kali appt dr suruh minum air banyak, makan sayur banyak, ambil buah. Tapi semua tak jalan. Last haritu kena berak berdarah saya pergi swasta masuk ubat bontot. Then next appt KK saya inform berak berdarah dan buasir baru mereka kalut bagi ubat. Awak better pergi klinik dulu then masa appt KK inform mereka betul betul sebab kalau selalu sangat takut lagi teruk.

Alhamdulillah saya minum air mineral banyak. Dah okay dah sekarang. Hehe tq share tips ya awak🥰

sy dah 18w . alhamdulillah tak pernah sembelit . org sllu ckp makan ubat kk akn smbelit . tp mgkin sbb sy lepas makan . mesti makan buah . tak kesah buah apa . kdg sy mkn mngga , oren , pisang , jambu batu , tembikai . ikot laa.mana mana buah yg nk mkn . Walaupun kdg tak berak 2 3 hri mmg tak pernah smbelit . cuba awak mkn buah buah byk . mana thu ok .

hehe smoga takde sembelit dah .

Sy start preggy ni walaupun bru 10 mggu mmg membuang tu 2 3 hari sekali. Tp sy blh membuang hari hari klu minum yogurt drink. Plg padu calpis. Minum 2 cawan sehari, elok pulak tiap hari membuang. Dlu mkn buah pn 2 hari sekali. Boleh cube mana tau serasi. Calpis pun x mhl mana

Sy bli yg putih dengan ungu. Mangga pn blh tp sy ni alergik mangga. So x berani lg nk try

kite pernah jg masa awal² .. tp sy minum air cukup kdg terlebih buah mmg mkn bnyk wlwpun syur xmkn bnyk.. sejak dri tu tak pernah dah sembelit😅 senang je nak kluar.. klau ssh nak minum air bnyk, perah lemon sikit pastu minum..

sma² sis😃

sy pn jd mcm ni sy guna pam sembelit beli dkt frmasi... skrg alhamdulillah nk membuang senang...

ya sesama😉

saya pun pernah jugak beberapa kali buang air besar berdarah, kena kurangkan mkn makanan pedas, tu je

Dulu saya mmg kuat makan pedas. Lepas tahu pregnant je dah takleh tahan pedasnya😂

sembelit tu awak. byk mkn buah buahan, sayur sayuran. minum air secukupnya.

Alhamdulillah dah okay sekarang sebab minum air banyak. Hehe tq tips ya awak🥰

sy penah . bru jer pgi td tp tak byk la . saket perot bile membuang to

Seksa kan? Takut nak buang air besar. Setakat ni saya banyak minum air mineral je. Alhamdulillah dah okay dah hehe

TapFluencer

buasir myb? pergi klinik check ya sblm makin teruk

Before jumpa dokter sy try minum air mineral dulu banyak2. Alhamdulillah okay, next appt nanti saya bgitahu dokter. Hehe tq tips ya awk🥰

Jumpa dr, dr bg ubt cream n ubt mkn (lactulose)

Thankyou tipsnya ya 🥰

Soalan popular

Artikel Berkaitan