10 Balas

saya pun dulu macam tu cakap dengan nurse/dr tak makan banyak tapi bila dah explain apa menu saya makan beberapa hari lepas. dorang tanya 'macam ni awak cakap sikit?'. mungkin kita tak tau intake kalori yang kita amik setiap hari, berapa banyak gula dan sebagainyaa. elakkan makanan bergoreng, makanan manis, makanan yang tinggi karbo. lebihkan buah dengan sayur. gantikan snek kerepek, biskut cicah milo benda yang berproses dengan buah. setiap kali lapar makan buah terutamanya kurma takpun buah epal hijau. saya tau susah nak jaga makan. tapi jaga portion, makan kerap dengan kuantiti yang sikit. hindarkan makan makanan junk food. sesekali takpe, saya kalau keluar berjalan memang makan ikut sedap tekak jugak tapi kat rumah saya jaga 😂 mungkin mindset saya, kalau berat tak naik mendadak takdelah susah nak kurus balik bila lepas beranak nanti 😂

sy pon berat naik mendadak jugak sis...2 hari sekali kena gi klinik utk cek bp, berat n air kencing..bukan apaa...misi takot ibu terkena sawan masa mngandung jaa...sbb salah satu tanda sawan, berat naik mndadak,tekanan darah naik, sakit ulu hati..takpe sis...cuba kawal pemakanan...sy pon dh try kawal tpi masih sama jugak..mungkin bhgia nak dapat baby kot..😂...drpd bln5 smpai la skrg asyik ulang alik gi klinik..n rasanya smpai beranak kot kena ulang alik sbb berat mmg extra setiap bulan..😅..

sy pn mcm ni.. nurse x bebel pun.. dia suruh repeat cek bp je stiap 2 kali smnggu.. tkot ade tekenan darah tinggi.. lgpun sy xde gdm or pape masalah, so diorang just pantau je tekanan darah sy.. x bebel pun

habis kuat pun nurse tanya tak jaga mkn ke & kena check BP dlm 2-3 kali seminggu.. klau tak penah minum air gula lagi, so kena suruh minum air gula pulak utk check ada gdm ke tak..

Sma Mcm sya sis sbab sya 33 week akan Jmpa nurse stiap 2minggu dlm 2minggu tu berat badan naik 5kilo nurse pun bising JK Tk tau Mcm mna turun Kn lgi 😭😭😭

saya 34weeks misi kata berat turun 500gram.. kena makan lebih lagi.. padahal makan tak pernah kawal habis segala benda manis saya makan..

Mcm sy la.. da 27week.. bert asyik naik je.. kne repeat lg skli minum air gula... mkn xbyk mne pn.. tp naik bkilo2.. biase tue sis..

VIP Member

Saya macam tu juga 🤭🤭. Siap kena repeat test air gula. Alhamdulillah, normal je. No gdm. Just berat badan yg naik mendadak

saya pulak masuk 34weeks berat turun 500gram.. makan banyak dah tu.. misi suruh makan lebih lagi..

Nurse tak makan. Tp nanti kena minum air gula lagi. Hehe

VIP Member

Nurse suruh jaga makan je sis. Senyum je😁

Soalan popular