12 Balas

dulu alahan teruk juga. sy boleh makan daging je. the rest, sy makan buah-buahan banyak2 sampai kenyang. air mineral pon tak boleh minum, mesti muntah. so sy minum vitagen je (lepas alahan dh kurang, sy dah tak minum vitagen sbb kandungan gula yg tinggi)

Sama la sis, sy awl2 nasi pun xmasuk, sy cuba mee anything yg berkuah/sup. sy pun mcm tu smpai 12weeks.. Sis kena cri selera sis kena try n error mna yg masuk, klau bole mkn sikit2 tp kerap ☺️

VIP Member

makan bubur kalau saya.. tapi kena kicap yg ikut cita rasa.. masak macam makanan baby. bubur hancur dan berair.. makan masa panas² atau suam² sedap.. semoga dipermudahkan urusan mommy..

Makan yang boleh terima tekak n selera. Tak kisah laa apa pun. Janji makan. Sy duluu hanya boleh terima n selera makan subway. Dan jugaaa lauk udang. Baru boleh makan.

VIP Member

Macam saya , saya makan spaghetti je memanjang yang boleh . Nasi ke apa ke takleh masuk . Bukan muntah, cuma mual takleh muntah tu sengsara bethol

Saya ada jual set kekacang dan buah kering sis...mmg dirumus khas utk preggy mom yg mengalami loya muntah... InsyaAllah dpt kurangkan loya muntah sis

mkn je ape2 je yg kte nk mkn time muntah tu muntah je lh x boleh nk tahan dh.... kadang2 tu mkn ubat tahan muntah pun x ok jgk tetap nk muntah

Saya mcm tu jugak, makan roti2 je sis. Blh kenyang, ganti nasik.

Tak makan ubat tahan muntah ke sis?

Makan buah tembikai hilang loya.

Soalan popular

Artikel Berkaitan