โœ•

13 Balas

Sy stiap kli check up dgn dr msti dr scan. Dri 8w, 10w, 20w dan last 24w. Skrg tggu appointment 28w lg bru scan lg dgn dr ๐Ÿ˜Š kalau appointment dgn nurse mmg xda scan. Sis pegi scan dkat swasta la utk kepastian dn senangkan hati. Mcm sy, lama sgt tggu 20w bru scan lg, 16w ada pegi swasta nak scan ๐Ÿ˜‚ sy pn ada beli doppler tu dri 12w rasanya sbb masa tu terrrrover thinking trus beli d shopee dlm rm50+ mcm tu๐Ÿ˜‚ so nak kata berbaloi, berbaloi la juga sbb asal rasa risau sikit atau baby tak aktif sgt, trus gna doppler tu cri heartbeat baby bru tenang๐Ÿฅฐ kat klinik pn nurse gna doppler jer stiap kli check up utk tgk heartbeat baby

Baiklah, Terimakasih bagi pendapat ๐Ÿ’•

Sma mcm sy jg dpt tahu preggy msa msuk 2bulan strt buka buku pink trus scan lepas tu balik2 review tp xda scan pun skdar prgi mbil ubat timbng dn tnya2 apa alahan je bila masuk 7bulan bru doktr scan balik bygkn betpa lama nya tu xscan klu ada apa2 mcm mna dgr jntung pn brpa kali je lps tu ckp xpyh dgr dlu sbb msi kecik..tp sy chek kat swasta dengr je bunyi jntung apa la nurse krjaan ni mls btl nak chek kn..so sa decide pergi swasta je untuk scan klu tngu krjann scan tnpa sebab mmg tak la..

Skg dah 17weeks.. Kalau tak scan sekalipun tapi dktor ada check perut , kuranglah risau ni kan tapi takda check apapun. Mmng nak ke klinik swasta check ataupun beli doppler je untuk tenangkan hati ni. Sape je tak risau bila takda pengalaman ni kan, Lagiยฒ pulak ada sejarah gugur.

Beli laa fetal droppler tu.. Serius happy sgt setiap kali dengar degupan jantung baby tu cuma kena pandai cri je.. Kdg duduk saja2, bby x aktif sangat, sy minta husband buatkan. Dia pun happy dapat dengar jantung baby.. Hati kita pun tenang sbb dgr.. Heheh.. Kalau nk lebih puas lgi pi laa scan swasta.. Spnjang pregnant ni kat kk bru 2 kali scan.. Mse first buat buku dlu and mse 20 week.

VIP Member

kalau awak pandai, cube cari dgn cara tekan bawah perut. inshaa allah akan rasa degupan baby. saya pun paranoid bila dah lama tak scan. pergi kk pun dorang tak check jantung baby sedangkan before ni dorang kata start sekian weeks akan check. biasa la 1st time jd mom kan. kalau awak tak yakin, cuba guna tgn hubby. saya selalu buat macamni je. bila hubby kata rasa, baru lega

Sama sya pun slalu buat mcm ni..cek sndri je..๐Ÿ˜ฌ

klinik gov ssah sikit nk scan tanpa sebab.. kandungan berisiko je dorang kerap scan. elok p swasta je, try survey harga dulu. mesti ada je promo time pkp ni.. klinik swasta ni klau xnk mhal jgn terima klau dorang sebut pasal ubt or vitamin. itu yg jd mhal sebenarnya..

Sgt membantu tips sis.. Terima kasih sangat.. Tapi saya mmng ada risiko, pernah keguguran dan ada asthma. Sbb tu pelik dah dekat 2kali appointment KK still takda scan atau dorang check perut. Risau sbb saya takda pengalaman nak tau baby ok ke tak selain dari alert dgn bleeding tu kan. Sbb kawan baru gugur, takda bleeding n spotting tauยฒ anak dlm perut dah takda degupan. Terimakasih sekali lagi bagi tips yg amek ubat tu.. ๐Ÿ’

sama la dgn sy.. masa checkup 16w, doc xscan pun. sy rasa mcm ada pergerakan tp xsure sbb first time preggy jugak. so sy beli fetal doppler. stiap kali rasa risau, sy dgr jantung baby. lega lepastu

Kira berbaloi lah beli doppler tu kan? Takut beli tak boleh pakai je.. 1st time ni kan taktau langsung apa nak buat lagi pulak bila checkup dah tiga kali dtg tapi tak scan. Walhal pernah ada sejarah keguguran.

sama la sy sis. risau lps gugur dlu. jd setiap 2 minggu Sy scan swasta. Sy scan kk masa 6w je bukak buku dh nmpk bby. Sy pgi swasta 9w,11w dan akan dtg 13w. doakan Sy jugak ye

kalau kl saya suggest sis pergi sonobee..murah je weekdays๐Ÿ˜Š

sy pon mcm awk...tp sy lg laa mmg sejenis risau..sy scan bby kt swasta sbulan dua kali...utk ktenangan dri saya..alhamdulilah skrg dh 7 bulan..tp still scan ๐Ÿ˜‚

Sis pergi klinik swasta. Hari tu check up 15 minggu , dr xscan. So effort saya gi klinik swasta utk scan. Alhamdulillah baby saya aktif dan sihat

Baiklah, terima kasih bgi pendapat.. Alhamdulillah takda pun kluar darah dan cramp.

pegi klinik swasta sis scan bby dgn dgr heartbeat bby . sekurang2 nya sis x yah risau dah . sis checkup dkt hosp kerajaan ke x ada scan ?

Ye saya pegi kerajaan takda scan. Dlm mnggu lepas dgn bulan lepas takda pun scan. Saya risau sbb ada kawan kes baby takda heart beat mcm tu kan dan saya pulak pernah gugur. Lagi pulak skg 1st pregnant takda pengalaman langsung untuk tau baby ok atau tak.

Soalan popular