Birthclub: Ogos 2023 icon

Birthclub: Ogos 2023

29140 Followers

Feed

Sedih sangat dengan mak sendiri

Assalamualaikum, hye mummy semua...saya nak luah kat sini boleh? Sbb saya dah tak tahu nak luah dekat siapa😔 ni bukan pasal mil, bukan pasal suami, tapi tentang mak kandung sendiri, saya sedih sangat2..kenapa mak saya buat saya dan suami macam ni, pendekkan cerita, saya perasan air muka mak saya seakan tak suka suami saya lepas kami berkahwin, sebelum berkahwin mak saya paling rapat dengan suami,selalu ajak borak...ajak keluar gi jalan2 dengan keluarga kami, selepas sahaja akad nikah, mak saya terus buat muka seakan tak suka dengan suami, pernah mak saya cakap macam2 ttg suami saya...saya still bersabar, tapi pernah tahap mak saya cakap, suami saya tu akan berlaku curang, akan cari perempuan lain, suami saya tak ikhlas pun kahwin dengan saya...saya jadi sedih, sampai kadang2 saya terhasut dengan kata2 mak saya tu, saya jadi ragu2 dengan suami, saya gaduh dengan suami, sedangkan suami saya baik saja.. pendekkan cerita lagi, saya dah hampir 3 tahun dirikan rumah tangga, yang paling saya terkilan sangat2, semenjak kakak saya berkahwin, saya suami isteri dilayan macam anak pungut, saya sedar, kakak saya berkahwin dengan org yg senang, ada rumah sendiri, ada kereta sendiri, ada motor sendiri, suami kakak saya selalu belikan gelang emas, rantai emas, cincin sampai 2 3 biji...selalu bawa kakak saya jalan2 (selalu tgok status ws) saya tak pernah kisah pun semua tu, sumpah saya dan suami tak pernah berdengki, tapi mak saya seakan pilih kasih sangat2, mentang2 suami kakak berharta, dia layan suami kakak baik2...suami saya dilayan macam sampah..mak saya selalu buat muka kurang senang terhadap suami, suami saya dia tak ambil hati pun, tapi saya sebagai isteri, saya sedih sangat2...setiap malam saya menangis, kenapa mak saya buat suami saya macam ni...skng saya mengandung anak pertama sekian 3 tahun kami berkahwin, dan skng saya betul2 susah, dengan saya tak bekerja, suami pulak ada hutang, sebab masatu dia terlanggar kereta toyota camry kene ganti rugi almost 4k...jadi suami terpaksa berhutang dengan pihak company untuk bayar semula kerosakan kereta tu, jadi saya terdesak sangat2...mak saya bagi saya tumpang rumah mak, mula2 ayat berbunga2 dia bagi, bila saya dah pindah duduk rumah mak, mak saya layan suami saya macam org asing, masak untuk kami adik beradik sahaja..suami terasa hati, asyik beli makanan dekat luar, sedangkan kami tiada duit, suami kadang sampai makan maggie, disebabkan terasa hati dengan mak saya, baru2 ni mak saya cakap, suami saya jahat, dengki dengan kebahagiaan org, macam2 mak saya tuduh suami saya, saya diamkan ajee, sbb sya tahu bila saya buka mulut, mak saya akan cakap saya anak derhaka, jadi lebih baik saya diamkan diri, macam2 suami saya lalui, suami saya dah sedaya upaya ambil hati mak saya, cabut rumput, kemas rumah, sapu2 sampah delat halaman, macam2 lah, tapi satu pun mak saya tak pandang, yg dia selalu kata, suami saya pemalas..ya allahhh hancur luluh hati saya sebagai isteri😭 suami saya bekerja pagi sampai balik tgh malam, tidur hanya beberapa jam, sebab nak cukupkan keperluan saya, tapi macam2 mak saya mengata ttg suami saya..saya sedih sangat2...teruk sangat ke suami saya dimata mak saya? Nafkah suami tak pernah tak bagi, apa yg saya nak dia bagi, segala keperluan dia cukupkan walaupun skng kami diuji dengan kewangan, lagi2 saya mengandung skng, suami sanggup kerja lebih masa untuk dapatkan duit beli keperluan anak...tapi nthlah mak saya ..asyik mengata buruk tentang suami saya, suami kakak saya dia tak pernah mengata, asyik puji melambung sampai ke langit pun tak habis, kami sedar kami cuma menyusahkan..suami bukan org berharta yg macam mak saya nak, tapi perlu ke buat macam tu dekat suami? Saya sedih sangat dengan mak saya, saya kecewa dengan dia, anak dalam perut saya tak pernah dia ambil peduli, kakak saya mengandung, dia layankan semua mengidam kakak saya..saya? Di anak tirikan...bukan nak ungkit tapi dulu sebelum saya berkahwin...masa kluarga susah, saya bekerja keras untuk tanggung semua perbelanjaan rumah, duit gaji semua saya serahkan dekat mak saya, satu sen pun saya tak ambil, bila dah kahwin, saya kene macam ni, terasa di anak tirikan oleh mak saya....saya ni anak yg menyusahkan ke? Sbb saya dapat suami susah? #SeriusTanya

Read more
Write a reply
Load More Posts