maaf, saya nak tanya

untuk yang dah lepas bersalin, tak kira la ceaser atau normal. saya bersalin ceaser, dah 70+ hari dah. takut nak bersama lagi, tapi teringin. saya dah cucuk perancang di kkia 2 minggu lepas. mommies pantang bersama dengan suami berapa hari? atau habis darah nifas tu terus bersama? #firstmom #bantujawab #ingintahu #SeriusTanya

6 Balas
Tulis jawapan

Maaf, saya nak tanya. Untuk ibu yang dah lepas bersalin, tak kira la ceaser atau normal. Saya bersalin ceaser, dah 70+ hari dah. Takut nak bersama lagi, tapi teringin. Saya dah cucuk perancang di KKIA 2 minggu lepas. Mommies pantang bersama dengan suami berapa hari? Atau habis darah nifas tu terus bersama? Biasanya, selepas bersalin, ibu akan mematuhi pantang selama kira-kira 40 hari, yang dikenali sebagai pantang bersalin. Namun, keadaan setiap ibu berbeza, ada yang mungkin melengkapkan pantang lebih lama atau lebih pendek bergantung kepada pemulihan badan dan nasihat dari pakar kesihatan. Bagi yang telah melalui proses pembedahan ceaser, kebiasaannya, pemulihan badan mungkin mengambil masa yang lebih lama berbanding bersalin secara normal. Walaupun telah mencucuk perancang, namun penting untuk mengetahui bahawa penggunaan kaedah kontraseptif seperti ini tidak memberikan perlindungan sepenuhnya terhadap kehamilan. Jika anda ingin kembali bersama dengan suami, adalah disarankan untuk berbincang dengan doktor untuk mendapatkan nasihat yang tepat berkenaan kesihatan anda dan bagaimana untuk mengatur keluarga anda dengan selamat. Anda juga boleh mengambil inisiatif untuk memperkukuhkan hubungan dengan suami melalui cara-cara yang tidak melibatkan hubungan seksual sepenuhnya selama tempoh pemulihan anda. Misalnya, meluangkan masa berkualiti bersama untuk berbual, berjalan-jalan, atau melakukan aktiviti yang menyeronokkan bersama. Kesihatan dan kebahagiaan anda serta keluarga adalah yang terpenting. Jika ada sebarang kebimbangan atau tanda-tanda yang mengganggu, adalah bijak untuk mendapatkan nasihat perubatan segera. https://invl.io/cll6sd8

Baca lagi

saya czer. baby dah 2 bulan. masa baby dalam hari, saya dgn suami buat ringan2 je. tak masuk dlm. saya risau perut. habis darah nifas lepas sebulan lebih bersalin, baru cuba hehe

sy normal..koyak x truk.. anak bru 2 bulan dh bsama 🤭🤭 tp skali tu je la.. anak dh 3 bulan bru start aktif..yg time 2 bulan ada rse x slesa skit.. yg dh 3 bulan ok..

cuba saja slow2, kalau sakit atau apa2 stop. kalau esok tu perasan ada spotting/bleeding sambung rehat 2-3 minggu lagi.

Saya 2x czer Anak 5bulan baru bersama Kalau takut tapi teringan mintak suami buat foreplay…

When you are ready sis. Saya bersalin normal. Bersama suami 7 bulan lepas bersalin.