Cara terbaik sendawakan baby

Tiap kali lepas bg baby minum susu, lepas tu tepuk2 manja belakang baby, boleh kira berapa kali baby sendawa.. Lain2 x sendawa. Mama2 Ada petua tak? #firstmum #nakbagibabysendawa

1 Balas
Tulis jawapan

Biasanya, teknik yang saya gunakan untuk membantu bayi saya sendawa adalah dengan melakukan beberapa langkah berikut: 1. **Posisi yang Tepat**: Setelah memberi minum susu kepada bayi, saya pastikan untuk menyokong kepala dan leher bayi dengan lembut. Saya letakkan bayi saya di atas bahu atau di pangku saya dengan kepala bayi sedikit lebih tinggi dari badannya. Ini membantu udara keluar lebih mudah dari perutnya. 2. **Tepukan Ringan**: Saya tepuk-tepuk lembut atau menggosok-gosok belakang bayi dalam gerakan yang lembut. Ini membantu meransang udara yang terperangkap untuk keluar dari perut bayi. 3. **Pijatan Perut**: Kadang-kadang, saya juga melakukan pijatan perut yang lembut pada bayi saya dalam arah searah jarum jam. Ini dapat membantu melancarkan proses keluarnya gas yang menyebabkan ketidakselesaan pada perut bayi. 4. **Berikan Waktu**: Setelah memberi minum susu dan melakukan langkah-langkah di atas, saya biasanya memberi bayi waktu untuk sendawa. Saya tidak tergesa-gesa dan memberinya waktu untuk meresap dan memproses makanan. Dengan menggabungkan langkah-langkah ini, biasanya bayi saya bisa sendawa dengan lancar setelah makan. Namun, setiap bayi berbeda, jadi penting untuk mencari tahu apa yang paling efektif untuk bayi Anda. Semoga tips ini membantu! #firstmum #nakbagibabysendawa Voucher RM30 off 👉🏻 https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi
1mo ago

Terima kasih atas perkongsian.. Saya cuba buat tips awak ya. Tp yg jelas nya saya x bg masa kat baby. Lepas minum terus tepuk2.