16 Balas

consult dgn doc. sy pon penah ada history. doc akan suruh jarakkan kehamilan sb nk bagi rahim ok dulu. if lebih pada 3x, better consult pakar jugak utk identify the reason.mkn ubat without knowing the reason pon risau wasted jugak.mcm sy dulu ada pegi darus syifa. ikhtiar mcm tu jugak tp consult dgn doc is a must. semoga puan dikurniakan zuriat lagi di masa akn dtg. aminnn

sy pegi clinic. blm sempat nk pegi check further, dh preg blk skrg.. kalau lama sgt conceive, better check lebih lanjut.

Hmmm sabar k sis.. Semoga dikurniakan lagi rezeki cahaya mata untuk awak.. Amin.. Skrg rehat dlu bgi rahim sembuh n kuat.. Pantang betul2.. Makan jamu.. Kalau mngandung lagi cpt2 pegi jumpe doc ckap dgn doc pernah gugur 3kali nanti dia bgi ubat kuatkan rahim.. Kalau ade rezeki lgi lps ni.. Bed rest je jalan pon xboleh laju2.. Semoga dipermudahkan segalanya untuk awak..

T.kasih hampa ☺️ inshaAllah smoga ada lg rezeki sy

Tahun lepas sye pun ggur jugak smpai kne cuci..doc sarankn jarakkn 6 bulan sbb rahim xkuat,,tpi doc ckp klau awak nk mgndng lepas 6bulan amalkan acid folic Sebelum nk rncng mgndng..alhmdulilah sye lepas gugur 3bulan amalkn acid folic lekat lagi dan akhirnye skrg dh 30weeks..

Saya pon mcm tu amalkan folic acid smpai mngandung. Sy kndungn pertama kena tebok perut dua lubng sb dkter kta kndungan luar rahim tp bila dh tebok xda plk . Last blik rumah gugur dkt rumah jgk

sabar ye sis . semoga ada rezeki sis lepasni . saya dulu pun baby mati dalam perut kandungan. da 6bulan lebih . allah je yg tau perasaan sy msetu . tp ada hikmah disebaliknya allah gantikan pula dgn 2 hero dlm hidup saya . alhamdulillah😊

Alhamdulillah. Semoga sy kuat mcm sis 😞☺️

Sabar banyak2 ye kuatkan semangat dan kekal sentiasa positive ye ,insha Allah ada rezeki dari Allah ,jaga kesihatan,pantang,jangan sedih2 x elok,bncg dengan pakar o n g tnya mcm mne ,myb boleh berurut dan tanya bidan

InshaAllah sis . Bidan lani ssh nk cri . Yg ada bidan moden ja .. apa2 pon t.ksih yaa ☺️

sabar ya sis . Saya yg cuma baca pun sedih . Kami doakan semoga ada rezeki utk awak selepas ni . Yg dah tiada tu InsyaAllah jadi anak syurga buat awak dan suami .. stay strong and positive okay💪🏻

InshaAllah aminnn aminn t.ksih hampa ❤️

Semoga sis kuat .. mcm makcik sye dia pergi cucuk kt klinik untuk kuatkn rahim mahal tpi berbaloi lah .. smpai lah betul2 kuat kandungan tu .. doc ckp tk payah cucuk dah ..

Berapa bulan tu maybe 9 bulan dh kot tk silap .. cuma awal dari due .. and ank dia pun skrng dh besar .. makcik sye dh 3 kali gugur .. so tu je jalan dia ..

VIP Member

allahu...sedihnya....3 kali ggur....hmmm....sabar ya...... sy yg bca pon rasa sdih..... dokter sarankan saya mkn folid asid...untk kuatkan rahim..

Hmm sedih sangt . Sy masa gugur sbelum ni pon makan jga . Dokter ckp mkn jaa folid asid tu sampai mengandung . Tp rahim sy xkuat

Lps nie klau dpt thu hamil awl2 kna cept2 mkn ubt kuat kn rahim.. bio kndugn tu kuat.. insyaa allah ada rezeki lgi.. doa yg baik2.. sabr ye sis..

Sme2 sis.. nti bli ye..

VIP Member

Saya pernah gugur jugak. Ya kita kena redha. Ada hikmah di sebalik kejadian. Semoga allah murahkan rezeki sis. Doa baik2

Aminn . T.ksih sis

Soalan popular