2 Balas

Tak pernah ada org discuss pasal pregnancy after miscarriage. Trauma tu biasa. Mcm sy awal2 dulu, mmg kerja duk perhati ja keluar darah ke tak. Smpaikan yg latest ni, nmpak mcm kuning2 awal2 nk turun darah terus Sy ke klinik. Sbb xsenang duduk, then g refer jgk jumpa obgyn. Baru lega sikit. You dah pegi scan ke klinik? Kalau ikut org cakap, normal cramp perut awal2. Tapi still Takut jgk. Sy Kalau cramp, semalaman je yg betul2 rasa smpai kan terasa nak cek upt. After tau positif, xrasa dh cramp. Ikut org cakap, tgu 7,8week baru gi scan sbb baru nmpak. Tapi dlm kepala sy xmcm org lain, lantak gi jgk awal2 scan apa semua. Tu pun, doktor dh cakap mcm ada bleeding, tapi sikit ja. Tapi awal scan ni better scan kot bawah (tvs).

saya pregnant semula selepas miscarriage 2bulan, setiap kali perut rase cramp saya akan bedrest & x buat aktiviti berat ..awal² pregnant mmg byk mc😅 sakit dia x boleh bawak bincang , tapi bersalin lagi 2x ganda la ..saya jumpa doktor masa cramp tu berpanjangan , doktor hanya bg ubat kuat rahim dan suruh berehat .. jaga makan, mkn jangan skip walaupun alahan teruk .. trauma tu iya ..but saya fikir positif .. kalau ada rezeki inshaallah ada ..alhamdulilah rezeki sampai selamat bersalin ..

Soalan popular

Artikel Berkaitan