6 Balas

Saya pernah keguguran. Waktu sebelum tu dr bagi duphaston untuk kuatkan rahim tapi still keguguran. Then saya cuci di klinik swasta dr tu kata actually keguguran tu bukan sebab rahim tak kuat atau apa tapi sebab bayi tu tak jadi atau pun kantung kosong. Like false pregnancy lebih kurang. Then now saya pregnant dah 6bulan. Alhamdullilah so far baby sihat. Saya mula2 tak berharap apa2 pada baby saya since first miscarriage so saya check lewat2 dah masuk 13weeks baru saya scan dan bukak buku😂 this time tak ada makan ubat apa2 kuatkan rahim apa pun. Saya cuba fikir positif dan harap semuanya akan okay. InsyaAllah. Awak jangan sedih2 be happy and think positive tau. Your emotions will effect the baby. 🫶🏻💕

Sis, saya faham. Saya pun ada perasaan tu. saya misscarriage 8w mcm tu 2020. Bila tanya2 most probably masa tu pkp kita kurang vitamin D. Even saya dh 24 weeks, saya masih ada trauma tu setiap kali pg toilet mst nk check takut2 ada turun darah. Sis pergi check ya. Dr bagi saya duphaston smpai 10 weeks je tak xsilap. Buka buku pink sebelum 12 weeks tau. Saya doakan pregnancy sis kali ni mudah dan baby sihat je.

Mcm saya 2x keguguran, kali ke-3 ni saya buat scan masa 4week nampak rahim menebal, scan semula masa 6week nampak dah kantung + heartbeat, doktor bagi ubat hormon (duphaston, selalu org panggil ubat kuatkan rahim) alhamdulillah kandungan dah masuk 5 bulan lebih. Kalau nak scan awal pun boleh dah, scan tvs ye ikot bawah. Moga kandungan sis kuat sampai bersalin 🤲🏻

sy penah 3 kali gugur 1st tri .. skrg dh masuk 2nd tri .. mmg risau lg2 bila kita pernah gugur.. sy lepas tahu pregnant yg kali ni sy pergi klinik swasta dkt setiawangsa .. diorang inject proluton n sy on duphaston sampai 20w ..

hai sis sy pernah keguguran 3kali ,alhmdulillah skrg tgh pregnant 6bulan...insyallah sis kamdungan oke jngn fikir negetif sentiasa positif jee yakin..tapi yg penting jngn buat kerjaa berat²...

maksudnya berbeza dari segi apa tu ?

biasa kalu ad sejarah ggur dktor on duphaston smpai 20w. saya pon penah mcmtu dlu tp kena make sure kandungan tu mmg dlm rahim baru diorg bg duphaston

Soalan popular

Artikel Berkaitan