ada peluang ke untuk bby servive

sy dh pergi scan dkt hosp..sbb sy bleeding smpai ke harini , darah takbanyak keluar ,tp die berdarah..and dctr scan dkt bwh die ckp kantung cantik, cumanya janin duk di bawah..sbb tu katanya sy bleeding, tp bleeding sy xd kluar darah ketul2 daging atau apa apa..so dctr decide bg mase kt sy 3w untuk janin turun sndri..kalau tak sy kena buat DNC😭😭😭 tp dctr takckp details pun psl kandungan sy, sy plak yg byk bertanya.dala time tu tgh sedih takmmpu nk brkata apa2.. kandungan sy baru masuk 6w2d#pleasehelp #seriusnanya #ingintahu #bantusharing

ada peluang ke untuk bby servive
2 Balas
Tulis jawapan

saya geram betul dengan doktor yang tak bagitahu kita apa finding dia. dia ingat kita takkan faham ke kalau dia cakap. then explain lah. memang kerja dia kan untuk educate patient. better cari 2nd opinion sis. ada je kes janin di bawah ni baby selamat sampai bersalin. tapi kena tengok detail case by case mcm mana. sis pernah csec ke sebelum ni? sis jangan buat kerja berat tau. jangan bersama suami lagi sementara ni, especially tengah bleeding kan. pelvic rest dulu. moga Allah jagakan πŸ’œ

Baca lagi
6mo ago

betul tu sebab tu selalunya doktor advise 8 minggu paling awal untuk scan. kadang pun kiraan kita terawal sikit kan. takpe mudahan Allah jagakan sis dan baby. semuanya kuasa Allah. sis jaga je diri semana mampu πŸ’œ

kalau saya jadi awak saya dapat kan 2nd opinion sis

6mo ago

tp dctr suspect sy ni miscarriage dh..tp naluri ibu kan sntiasa kuat, sbb sy check upt msih positif and terang naik..tandal hmil semua ada,bila pg mst morning sicknes..sy cuma blum prgi klnik swasta lg untuk check kandungan, insha allah tmksh doakan sy sis🀲 semoga doa sis brbalik dkt sis jugak..aminn