18 Balas

Hello sis, the best for scanning is between 12weeks dan keatas. Sebab tu mendaftar buku Pink pun biasanya saranan dia 12minggu kandungan. Saya selalu buat atas 12weeks. Barulah puas hati, doktor cek scan semua pun jelas details nampak baby membesar masa tu. Kalau below 10weeks ni, sangat2 seperti seketul darah masih fragile lah katakan begitu. So, so far jaga kesihatan & pergerakkan sahaja. Sabar ok! 😀 Saya dh 5 anak, coming soon insyaAllah 6.

@innakendrick : Welcome sis. May everything going smooth to u and the baby.

Iyaaa 6week 1day biasa kalu awak p cek knlik dia mmg nampk kantung sahaja janin belum ad lagi nnt next 2minggu lagi atau 3minggu awk chek lah balik ad janin tk dlm rahim awk ..di dalam kantung tu … kalu awk chek pdaa 8minggu lbh kiraa dh ad timbul janin kalu still xde jgn terus p hosptl .. sabar dlu … p lah minggu ke 9 atau 10 minggu janin akan timbul tp kalu still tk xde better kene hosptl besar utk chek detail lagii 😊

sy kalau ikutkan 7 weeks.. tapi sy gi klinik kemarin sebab cirit birit.. dr check perut sekali sb takut dehidrasi😂 tapi kecik lagi bila scan 6week 3 day. nampak baby 0.61 cm.. tak sampai 1 cm lagi.. sy pun first mom sis.. ingat nak pergi nanti.. tapi dr dah bagi tarikh utk buka buku pink.. 2 weeks lagi. sy pergi kk. Sis nak confirmkan pregnant tu pergi swasta. okay je cek awal.. cuma baby kecik sangat2 lagi.

kalau sy tak terus jumpa doktor.. tapi kalau risau apa2, ada pendarahan ke.. pergi jumpa doktor.. kalau nak confirmkan tu blh je pergi swasta.. nanti minta pendapat doktor bila boleh buka buku pink

Boleh sj check CONFIRM PREGNANCY. Istilah ni dalam 6-8weeks pregnancy, tak kisah nk expect nampak apa cuma make sure dah nampak KANTUNG dalam rahim pun sgt bagus dah.. utk memastikan bukan kandungan luar rahim. Minggu akan dtg akan nmpak janin tu.. maksud CONFIRM PREGNANCY adalah itu.. bukan pergi nk tgk ada baby or tak.. baru2 lagi sgt kecil .. dan x jd baby lg.. pergi tgk dlu kedudukan KANTUNG . Seawal 6-8w😍

say hari ni 6 week 5 day, saya pergi scan minggu lepas waktu 6 week, doktor scan nampak kantung n kantung makan baby. baby x nmpk lagi sbb kecik lagi. kalau nk double comfirm, pergi scan awal pregnancy pun okay. at least boleh tau kedudukan kantung dkt dlm rahim atau luar rahim. boleh lah kurangkan risau n overthinking tu. hehe kita sama first pregnancy jugak

Saya pergi scan 7weeks masih tak nampak jantung baby . Doc bagitau kantung saya baru usia 5weeks janin baru usia 6weeks . Tapi ikutkan tarikh period saya dah usia 7weeks . And saya ada bleeding 7hari and now masih bleeding lagi . Kena tunggu lagi 2 minggu .

6minggu baru g klinik ada baby tapi jantung x nmpk dan doc nk tengok jgk dia scam dr bawah saya xtawlh pula ada cas jgk....rupanya bayi bawah kandungan bawa 7minggu memang xnampak jantung...RM182 klinik cas saya sampai hati doc tue...

sy ni dari dulu suka prgi tmpt scan sis. scan bawah tu namanya tvs scan sllunya range harga klinik cas rm70-150. kat atas tu gynae scan sllunya rm25-80. depends pada klinik. consultant doc dgr dia ckp kejap2 tu pun bayar asing lagi rm30-60. selalunya klau scan sy tak pergi klinik, sy pergi sonographer shj lgi murah, makesure buat appointment dulu, walk in harga lain. yg ni tkde hidden charge. antara sono yg murah boleh check SONOBEE bnyk cawangan skrg dan pakej yg ada.

mcm sy aritu , awalnya nk tau size cyst seb sblum hamil ney , sy ada cyst.3bulan priod xmai.g jmpa doc & doc ckp sy hamil and dh 6week 🥰 .doc siap kta dh boleh buat buku pink.. better sis p jmpa doc utk comfirmkn pregnnt ☺

sy haritu 5w pegi swasta cmfrmkn kndungan,dah nmpk kantung kosong masa tu.. smlm 7w3d pegi swasta jgk scan nmpk bby n dapat edd,mgu depan nk g wat buku bawa ja scan tu

TapFluencer

klu ada budget, boleh je. tp time mcmni mostly blh tgk kedudukan kantung tu dkt mana saja. janin dan heartbeat usually blh detect around 8w-9w.

Soalan popular

Artikel Berkaitan