14 Balas

VIP Member

Berdasarkan pengalaman personal saya, Alhamdulillah elok je saya minum anmum. Tak kena gdm pun. Baby pun membesar dengan normal ikut minggu. Mungkin lain ibu mengandung, lain keserasian dia. Untuk saya, saya sesuai minum anmum. Nurse atau doktor pun tak bantah minum anmum. Saya bersalin on 37 weeks 7 days dengan berat baby 3.42 kg. Alhamdulillah #TAPsupermoms #TAPactiveusers

elok je.. tp nurse sy x bg mnm susu ibu mengandung.. tkut baby besar.. suruh mnm susu kotak tu je mcm dutchlady, farmfresh..... so sy mnm dutch lady je dr awal sampai skrg..check pn saiz baby ikut minggu

Dlu mengandung doc advise minum susu anmum sbb baby kecik (sbb kenungkinan bersalin awal) so sya minum, tp 1 paket tu buat 2 kali sbb terlalu manis.. last2 baby keluar pn kecik jg 😅

sbb susu ni tggi gula.. tkut nnt lekat gdm pulak, klau doc sy dia xbg mnum apa2 pun even jus dlima ke apa ke kcuali yg bt sndiri.. sbb klau lekat gdm baby akn besar xikut tarikh dia

saya minum enfamama A+.. its good sb ada dha, iron, kalsium n folid asid paling penting low fat juga.. alhamdulillah tumbesaran baby mengikut usianya

sy ank 1st minum anmum,hari2 minum... bby keluar 2.78kg je... no dua ni xmau minum Susu .rs nk termuntah...suka minum milo, coffee dgn tea lg

aah.. sy pun mnum anmum mula2 dlu tpi hb pun xnaik2..skrg mnum freshmilk je. naik jgak hb... sy mnum farm fresh..

sy minum horlicks sejuk n Milo n teh ais.. addicted.. alhamdulillah..xde gdm..BBY elok je..lahir hr tu 3.37kg..

x elok sbb apa ye sis?sy consume anmum..skrg da 22 mgu so far ok je..baru2 ni check-up doc kata bb ok besar ikut mgu..

Ada org ckp tinggi gula. Kalau sesuai dgn awak elok la. Sbb saya percaya kalau susu tu dh direka khas untuk ibu preggy pasaipa xelok pulak kan. Haha. Maybe lain org lain system bdn. Alhamdulillah ok dgn awk

Sy minum anmum jugak. mungkin kalau jenis Ada gdm kurang sesuai.. susu rendah lemak lebih baik.

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan