17 Balas

kadang bkn nurse kk..cuma pmbntu .. depa bju je sma putih.. mulut leh tahan cm taik itik😆.. sy punya nurse kk baik2 belaka tmsuk pmbntu..lps tu sy pindah rumah...so pegi ke kk tmpt tgl bru.. haaa mulut mmg jht.. mse mula p kk tmpt bru buat appoiment sbb sy pindah.. leh dia ckp kuat2 o ni yg banyak pykit tu yer dgn nada yg kuat 1klinik dgr.. ad nurse lain tegur xbaik la ckp mcmtu.. trus nurse yg tgur tu pgil sy msuk bilik..mse tu dh la firstime p situ kite jd tetanya2 lps tu kne cmtu lak.. pastu next appoiment 2minggu kmdian .. mse beratur nk msuk kk..die nk tgk mysejahtera.. sy bkk laa..pastu die kata bkn ni bkk profile dgn nada marah2.. trus sy sound dia .. mna stu xleh ke nk ckp elok2 pagi2 nie..perluj ke nk mrh2 org..klau xnk kje bhnti🤣trus sy p duduk mls nk lyn dia..smpi skrg klau p kk sy x pandang muka dia langsung 😆

sabar banyak2 ..btw selalu nya untk kehamilan kedua just pegi bgtau nak cek pregnant atau bgtau period xmai dah brapa week ka mcm tu xperlu pon nak bawak dokumen2 lain sbb nnti lpas cek upt tu bru diorang akan mintak kita buku anak sebelum ni ,sjil kwen apa smua tu ,kalau untuk anak kedua atau next bby sebelum p klinik tu bawak ja semua standby sbb kdg nurse bawah cakap lain nurse kat dalam bhgian ibu dan anak cakap lain so better bawak ja semua dalam 1fail..ibu jangan stresss2 abaikan ja yg penting kita bukak buku awai bukan bukak buku 5bulan ke atas atau lewat..

nurse ni kdg mmg kerek saye nk buka buku 3rd baby , kndungan ke 5 .. nurse kaunter tgk umur saye 19y9m dia terus bg borang onjga n borang nngandung luar nikah bwah umur ( akta rogol ) ni pun mae balik rumah bru saye bace jem kjap otak https://chat.whatsapp.com/FePISVxmiCVFZ3Y3DM03L0 Group ini ditubuhkan bertujuan untuk memberi semangat dan berkongsi cerita tentang baby & journey kehamilan 2023 💟 Copy & share bg ramai yg join group 0 sbb baru buat

Jika buka buku pertama utk kelahiran pertama perlu tunjuk surat nikah, ic, electric bill utk alamat, scan copy swasta jika ada sahaja. Utk kelahiran seterusnye, perlu bawa ic, dah cukup, ingat tarikh vaccine dan vaccine type penting utk update, beri info height weight anda, dan masalah history kelahiran pertama jika ada, scan copy jika ada, dan procedure buka buku kedua ni mudah kit berbanding pertama kali

sis .... bawak je ape yg patut. sy xcll. tp sy direct pergi tnye bila bole bt appointment utk buka buku pink. nurse akn bg tau ape yg perlu. mcm sya, sya kandungan pertama xtahu ape2. so sy bwk documents penting, fotostat ic suami, sijil nikah, scan baby dkt swasta b4 this ade bt pengesahan hamil. kk nk semak benda tu. sya x Google langsung. ade tnye2 sikit kak ipar. sbb kak ipar bru lps bersalin.

pernah juga kena. sebab tak bawa buku pink anak pertama. saya memang tak tahu pun kena bawa. saya cuma book appointment dlm sistem kk diaorang je. takde pula arahan suruh bawa apa² dokumen. Malu juga la sebab nurse kk ckp kuat depan org lain. saya jawab, saya tak tahu kena bawa. dia boleh ajuk jawapan saya. next appointment, saya terus buat kt klinik swasta je. hahahaha.

sabar ye. emosi ibu mengandung memang mudah terasa. sy g kk memang sy buat muka tak ada perasaan mcm muka nurse. haritu masa tgh buka buku sambil dia tengah membebel. pastu tiba² dia senyap. rupanya hsbnd duk blakang sy. hsbnd pun memg jenis muka susah nak senyum. masuk duk depan nurse. tk cakap pape pun. sampai balik pun nurse senyap.

kk tempat saya dia tak minta pape just nak rekod buku pink anak pertama untuk dorang cek .. 🤔 pelik juga kk tempat awak nak scan baby bagai , saya pun pregnnt anak kedua buka buku pink 10week dorang minta buku pink anak pertama je gitu je lah settle dah , boleh buat appt terus untuk ambik darah , scan dan cek up..

TapFluencer

Memang ada sesetengah kakitangan kk macam tu sis tak kira la nurse ke kakitangan biasa yang jaga kat kaunter ke apa ke kalau bekerja kena ikhlas n berbudi bahasa. Ni la perangai orang melayu kita sis bersabar jela. Doa moga dia insaf je. Yang penting kita jaga kandungan kita tau. 🥰🌹

TapFluencer

Mungkin dia tk sedar tindakan dia tu boleh buat orang takda mood. Belum nanti check up hehe lagi kadang pening nurse dalam tu 😂 kalau masa saya terus tanya kt kaunter bila boleh buka buku dan dokumen apa nak. Staf tu layan okay je.

Soalan popular