7 Balas

sebaiknya sis isi perut dulu sebelum makan buah oren. sbb ada gastrik kan. makan ape yg sis rasa selera nak makan. mcm sy masa awal² dulu mmg tak selera nak makan ape². makan je muntah. yg saya boleh makan cuma keladi je. hari² goreng keladi 😅. astu makan buah oren/mangga muda nak hilangkan mual. tiap kali mengandung saya paling suka buah tembikai. hari² makan tembikai. jus tembikai. kenyang lah jugak. sebab nak makan yg berat² mmg tak lalu.

VIP Member

Boleh je malan buah oren. Dulu awal pregnancy, sy borong oren navel kt shopeemart, tiap hari makan wlpn sy ada gastrik. Alhamdulillah InshaAllah tak ada apa2 jd. Try mknn berasaskan sup2, pasta, roti wholemeat kalau takde selera nasi.

Saya pun first time gastrik masa mengandung. Saya refer dekat doktor terus, ubah diet jadi setiap 3 jam makan tp portion kecik je. Buah oren buah paling favourite time ni tapi saya x amalkan waktu pagi. Pagi start dgn kurma 👍🏻

boleh je buah oren..saya sangat teruk mual sampai ambik garam dengan potongan oren ..😂 sjak mngdung pelik2 nak makan tp tu yg bleh masuk mlut sbb alahan terok sangat2 😌😌

Nak makan orange tu boleh tapi make sure perut kena terisi dulu jugak la. Sbbnya kan masam, takut jadi punca perut pedih jugak sbb ada gastric. Cuba makan makanan yg bersup

Mknan lain awk xblh mkn ke? Sbb xpasti klu buah oren tu blh buat kan awk gastrik ke mcm mana.

Sama gastrik juga... doc n nurse x bg mkn pedas2 masam2 ataupun lewat mkn...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan