49 Balas

Normal sis... Baru 3 bulan.. Sy pun dah 8 bulan perut tak bsr org tak prcaya dah 8 bln. Yg tak bsr pun nak tido susah nak jalan mengah rasa perut tegang tak selasa.... Bersyukur besar ke kecik, perut depands pada bdn masing² jgn sama kan dgn org lain. tu perut dia bdn dia so lain lain ocey... Nnti peyut dah bsr dah bnyk bulan nak peyut mcm 3 4 bulan 😅 nnti anak dah kluar rindu nak ngndung lagi kehkehkeh itu lah perempuan... enjoy your journey yaaaaaa... 🌹🌹

normal shj.. awak pun masih baru lg 3 bln..perut besar x menjamin bayi dan ibu sihat sepenuhnya.. selagi misi doktor x ada ckp apa mslh itu normal.. nt dh 6 bln 7 keatas nmpk lh perut tu inshaAllah.. tp adalah lebih baik tidak nmpk sgt perut sbb baby bump adalah aurat bg wanita muslim.. jaga mkn jaga emosi dgn baik.. moga selamat ibu dan anak..

saya 7bulan pregnant orang tak perasan saya pregnant..pakai baju biasa pun masih muat memang orang tak perasan langsung. bergantung pada badan juga setiap ibu badan lain2 ada yg baru berapa bulan saja dah nampak baby bump nya ..kalau baby jenis besar lagi senang nampak..normal lah setiap ibu mengandung lain2 badan nya jangan risau sgt dgn baby bump nya ..itu aurat

normal saja. saya dah 7m+ , masih boleh pakai blouse biasa. kalau pakai dress, pin tudung ke bawah, tak nampak pun perut dari luar. org tau pregnant pun sbb cara jalan tu dah tak boleh cover. lg bagus sbb bbybump tu aurat kita. yg penting size baby seiring usia. size perut tu tak usah peduli sgt hehe

betul sy 6buln lebih bru nmpk ketara.. selagi bole sorok..nk je sy tutup..bkn sbb malu.. tkot mcm2 skng ni bole jd...

3 bulan baby masih kecil. Perut kecil atau besar bkn isu asalkan baby membesar ikut minggu. Brgntung pd core muscle pd abdomen, kalau sblum ni rajin exercise abdomen, strong core jd mmg susah nk nmpk. Smuanya brgntung pd muscle abdomen itu sndiri. Sbb baby membesar dri bhagian ari2 bwk ke atas.

msa pregnant anak kedua 8bln nak 9bln org fkir syg xpregnant. kata mcm buncit gemok je🤣🤣🤣..normal je tu anak lahir 3.4kg juga shat alhamdulillh now pregannt anak no tga dah 4bln klu pakai bju mmh xnmpk oerut kecuali bju lekat kat bdan bru nmpk😂😂

normal je sis, saya pon dah 8 bulan still tak nampak sgt perutnya.. mula2 mcm awk juga was2 lame2.. rasa biasa je, sbb dokto pon kata memang otot susah nk kembang bila pregnant.. scan ape smua baby okay ikut perkembangan dia.. lain org lain pregnancy dia

rileks je sis. mcm sy badan kecil, mmg perut kecil. dh 7-9bulan nanti, nampakla baby bump tu walaupun tk besar mcm pregnant mommy yg lain 😅 tapi okay la perut tk brapa besar, tk la nampak pusat timbul. senang jaga aurat semua

semuanya perlukan proses sis ..janin tu pun barujee nak berkembang😊 kalau sya, takkesah nampk babybump ke tak ,asalkan doktor ckp baby berkembang dgn baik Dan sihat dalam Rahim kite pun da lega hati ni .

Ikut pada badan . Tak kisah perut kecik ke besar. Jenis perut sy ni lemak tebal . Mmg senng nampak buncit . Sy nak masuk 3bulan perut mmg jenis nmpk . Jnji bby dan ibu sihat itu yg penting

Soalan popular

Artikel Berkaitan