11 Balas

Saya mula2 prgnant pun sama, saya jenis angin kuat, kadang bngun pagi, masam betul kat tekak, org kata angin naik ke tkak dah. Air halia saya tak berani la pulakk, hehe sllu kalau rasa bdn berangin je, saya mndi dgn air suamm, lps mndi pakai baju lngan panjang ke ap. hehe, lps tu letak minyak angin kat tapakk kaki sikit jee. kalau boleh bt muntah angin ni, kdg kluar kosong jee.

benda yg panas tak blh sebab masih awal sebab sya anak ke dua mak bidan bagi tau benda panas cili Lada hitam ke tak blh halia sebab panas kalau nak blh coba je kalau ok blh sebab dah bulan tak apa sebab sya dulu mcm kuat kentut sakit 1 badan kena angin tak pernah rasa anak suami dulu sorng dia yg alahan muntah apa semua sya ok je sebab anak ke dua ni sya yg teruk

VIP Member

Kalau sy tak berani nak buat air halia sendiri. Sy beli halia madu brand nona. Rupa mcm teh tp bukan 😂 sedap lah sikit kalau masuk kat tekak buat suam2. Sbb trimester 1 pun sy ada alahan takde selera nak makan mmg masuk angin perut jd sy minum tu. Ada tiap hari jugak lah minum. Start trimester 2 dah ada selera makan sy tak minum

sy masa 4w++ pon teruk berangin/gastrik,serta dgn cirit n muntah..aduiii..sabar je lah..p klinik doc bg ubat air gastrik tu la.. skrg dh 7w dah kurang dah..hrp awk pon sama..moga angin/gastrik tu cpt berlalu..lg2 bulan puasa, cabaran nk puasa tu mencabar teramat kalo ada angin/gastrik...

Betul tu mumy . Sy baru2 ni g klinik kata sy gastrik angin da byk msk . Da telan ubat kurg rase sakit tp masih mual & tiada selera mkn minum . Puasa bila larat hujung2 byk na lelap elak rase n keje apa pon x bole na bt sbb longlai rase badan . Tak terok mcm first . Air halia da try muntah . Skg ubat pulak . Harap segera pulih .

awal pregnant mmg angin bnyk yg jenis degil xmau keluar. kentut or sendawa. mmg seksa. sy rebus air,letak halia seketul. minum. jgn mnum eno halia. xboleh tu😅 baru la boleh kentut sendawa dgn bebas

Saya mula2 aritu..mak saya x bagi minum..mmg awal2 badan banyak angin..mandi air panas pakai baju pnas..sapu minyak angin kat ibu jari kaki..

mcm sy letak 2 hiris halia dlm air panas. minum masa air bru nk suam. mmg keluar angin kentut, sendawa semua 😂

Awal2 mmg byk anginn. sendawa, kentut, loyaa. sabar ya ibu. moga dipermudahkan 🥰

Saya minum p la halia banyak mana. Angin degil betul. Tak nak keluar 😭

baik elak dulu sis minum air halia.. u boleh jak sapu balsem/minyak telon

Soalan popular

Artikel Berkaitan