31 Balas

Pembawakan baby rasanya. Saya pernah kena kat muka dulu, macam kena gigit beribu nyamuk kat muka. Tapi alhamdulillah tak lama. InshaAllah okay. Klau kat lengan boleh try sapu calamine. But better refer kat doktor dulu ye sis

Ok tq sis... Harap2 semua yg kena mcm ni cepat2 sembuh & sabar ya... 😘

Super Mum

Mcm sme je ngan sye. .17w++. Ttba naek mcm ruam gtal kt kaki. .atau alergic somthing mknn.. .dye pnya gtal 2 x bole bncg daa. .😢. .sye pkai myk eo je spu. .lege skit. .cba kwl mkn yg mnyebab kn gtal ..msih siast. .😂

Ohhh... Ya betul, sya garu sikit mcm sedap trus garu smpi luka ni... Huuu

Alahan. Saya pon mcmtu tapi die main area badan. Lpstu muka naik ruam. Doktor kata ade sstgh yg pregnant, sblm pregnant kulit ok. Masa pregnant kena jangkitan kulit. Tu biasa sbb hormon lain masa preggy.

lpas bersalin hilang x

orang tua2 cakap biasa klau mengandung alami benda gatal2 ni kt badan sama pun pernh kena tpi kawasan payudara memang gatal sngt2 sampai pedih kena air lepas je masuk minggu ke28 tiba2 pula hilang benda tu

Saya kena kat kaki yg byk mcam ni.. doc kata mgkin allergik mknan.. skrang sy buat list mknan sy sbb sy pun tak tau apa yg baby sy alahan.. klu masih tak baik lagi, saya nak jumpa doc klinik lain pula..

Kat kaki je? Sya kat tangan, leher belakang perut, paha pun ada tapi sikit2.. sya tak tahan gatal so garu smpi luka... 😵

TapFluencer

saya pon mcm ni dlu.. siap naik satu badan lagi.. lepas 5blan skrg kulit dah licin balik.. Alhamdulillah.. mngkin pembawakan bdak 😁

Syukur... Harap2 sya pun tak lama kena mcm ni... Tq

Alahan.sy ngandong anak pompuan kne gatal2 kat kaki je.smpai habis pantang bru hilang alahan tu. Habis teruk kaki sy kesan garu2.

Huuuu.. sya masa ngandong first baby (girl) pun ada gatal2 juga tapi masa tu makan kuah sotong. Sya alergik sotong..

VIP Member

Sy pon pernah kena masa trimester ke 2.. 1 bdn.. Sy bli calamine lotion sapu pd bdn.. Kene rajin mandi.. Alhamdulillah sembuh..

Ohh first baby ea?

VIP Member

Sama mcm saya sis, teruk gila kena alahan gatal² ni. Lepas je bersalin gatal kaki hilang & kudis kaki yg gatal tu terus kering

Ya, sya pun tak berani nak ambil krim tanpa nasihat doktor terlebih dlu...lebih² lagi time preggy ni

saya pun mcm tu jugak..kalau bekas gigitan nyamuk,mula lar dia jadi mcm tu...sblm prgnt xda puncm tu...

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan