βœ•

35 Balas

Klinik swasta boleh je check sis tak kisah berapa minggu.. Saya kali pertama check memang negative sebab mual2 pening je tapi excited check.. Hampa.. Tapi 2 minggu lepas tu sepatutnya tarikh period lambat 2 hari period.. Memang mual muntah teruk. Check malam tu juga sebab sampai tak tahan muntah keluar kereta lepas balik meeting. Lemau badan.. Takut hampa tapi dah 2 hari lambat. Dengan keadaan mual lagi test positive tapi samar.. Esok pagi bangun tidur ambil lagi sekali pakai tester lain pun positive.. Terus 2 hari lepas tu ke klinik swasta.. Ada kantung 6 minggu dah kecik je halus . Mungkin masa 1st test saya negative sebab baru lagi.. Dah 6 minggu baru tanda positive keluar.. Alhamdulillah sekarang dah 26 minggu.. Saya pun lekat lepas 2 bulan kahwin. Alhamdulillah

Tahniah... Saya masa awal2 lg excited... Period belum delay lg.. Tp dah test.. Nmpk double line.. Due date period sya beli clear blue digital.. Alhamdulillah... Result said pregnant.. That time baru masuk 4mggu... Excited as first time mama mmg lain macam.. Skg dah 13mggu... Apa2 pon congrats again

Sama2 la anak sulung.. Pkp ramai kawin 🀭🀭🀭🀭.. Anak pon anak pkp....

tahniah, positive tu puan, sama sy pon 1st baby, 4 hri lmbt period test double line, smggu lps test bru g scan dah 6week nmpk kantung je dlu, Alhamdulillah slrg dah masuk 13mggu dah, bru nak habis fasa mabuk, smpai bau suami pon x boleh πŸ˜‚ Alhamdulillah rezeki sbln lps kawin lekat..

terima kasih puan . allhamdulillah rezeki puan .sy setakat ni cuma kurang selera makan je .semoga puan and baby dlm keadaan yg baik dan semoga selamat bersalin nanti .

tahniah sis .. 😊 tggu 6 minggu blh g scan kt klinik.. klau skrg rasa bru 4 minggu lbih .. klau g klinik doktor test upt jgk.. mcm sy haritu .. sbb 4 mggu xnmpk lg klau scan .. sy g plk 5 mggu lbih dh nmpk kantung... 😊

terima kasih .kalau ikutkan ni dah masuk 5weeks .rasa mcm nak pergi klinik nak check sbb suami ckp jgn berharap sgt sbb test kt rumah kan .

btl la pregnant. tp kalau nk lg sure, pergi klinik. mcm sy, sy bt test 3x 🀣. last test kt klinik trus sbb mcm xpercaya. alhamdulillah keluar seketuk hero pujaan hati sy πŸ₯°πŸ‘Ά

ouh yeke ?takpe ke kalau pergi klinik awal ?sbb baca ada org kata tunggu kandungan 8minggu keatas baru boleh check. tahniah puan 😊

Positif tu puan. Sy pun masa first cek waktu pagi naik 2line tp blur aje. Pastu ptg cek sekali lg mmg naik 2line terang dah. Tahniah jaga kandungan ya. Jgn angkat benda berat2

ouh yeke ?sy first time check tu laju je tgk double line clear. time tu mcm blur nak happy dah tp risau test rosak tu yg test byk kali πŸ˜‚

Bnyk tu test nya..positif sis..jga diri dan kshatan smoga dipermudah urusannya..doakn kami jugak yg masih menanti zuriat sndriπŸ™πŸ»

πŸ˜… ye sebab takut test tu ada yg rosak .terima kasih ☺️ .sy doakan semoga puan dan yg lain juga dikurniakan rezeki secepat mungkin. semoga suatu hari nanti kita dapat merasa pegang anak sendiri .aminn πŸ˜€

saya pon hrtu smpai 6kali cek bru saya pergi hsptl.. tp nurse hsptl kata kalau 4-5kali cek positif itu mknanya mgndung sis..

Tahniah.. Sy blom due period dh test... 3kali test sbb tkut salah... Sy pon bru nk masuk 7minggu ni.. Jaga diri..

hehe kadang rasa mcm tak percaya ada baby dlm perut dah. semoga puan selamat bersalin nanti

Positif tu puan...tahniah...jge diri n kandungan yerk...saya sama mcm puan,3x kali check,positif...😊😊

terima kasih ☺️ .semoga kandungan kita baik2 saje . aminn

Soalan popular

Artikel Berkaitan