Gender scan & detail scan

Hi semua. Nak tanya. Gender scan berapa weeks ya seeloknya boleh buat? Kalau detail scan berapa weeks ya boleh buat yang seeloknya? Detail scan tu dia ada dapat tahu jantina sekali tak? #firstbaby

5 Balas
Tulis jawapan

sy buat detail scan 21week. alhmdulilah semua elok mengikut saiz week baby. akann tetapiii tang nk tngp gender elok dia kepit kangkang xmau bukak smpai ke sudah. doc pn puas duk godek2 tolak perut sikit suruh alihkan kaki. sesudahnya balik ke rumah tnpa tahu gender baby ๐Ÿ˜Œ๐Ÿ˜Œ. takpe la asalkn tahu dia membesar elok pn dh lega dh ๐Ÿ˜˜

Baca lagi

baik buat detail terus dri scan gender saja.. buat details seeloknya 18-24w.. tapi elok 20w ke atas laa.. masa buat detail klau baby buka kaki dia nanti nampak la gender dia.. sy buat detail duaยฒ anak tunjuk gender dia.. buat kt sonobee murah jee..

1y ago

Ada survey juga sonobee murah pakej nya. Skrg saya baru 20w 6d. Mungkin minggu ke 24 baru buat detail scan. Ada yg kata 25w ke atas lebih elok buat ada yg kata 25w ke atas result jadi kurang tepat.

detail scan bermaksd scan scr detail setiap bahagian. ini termasuklah gender. boleh start pd 18mgg-24mgg jika anda inginkan result yg plg tepat. lebih drp 25mgg result kurang tepat

1y ago

Terima kasih beri penjelasan.

saya buat masa 22 weeks. boleh tahu gender sekali, check jantung, air ketuban semua lah

saya buat detail scan masa 20w, skali dgn gender boleh tahu

1y ago

Saya pun sekarang 20w. Kalau macam skrg buat okay la kan.