7 Balas

sy pernah kene macam ni . tu pon tukang urut yang perasan esoknye pgi klinik doc cakap xde ape. then doc suruh kita boh ubat pusat yng kita boh kat pusat bayi . sy boh alhamdulillah elok. kalau was2 prgi hospital pon boleh. then lepas tu jaga elok2 . lepas mandi keringkan betol2

baik..terima kasih yea

saya dulu pun sama berair dari dalam pastu misi dia cuci dan keluarkan nanah tu teruk juga sampai 1-3 jadi berlubang .. saya sapu dengan ubat kuning dia makin terbuka pastu saya cuci dengan air suam je guna kapas dan keringkan luka barulah sembuh ..

saya semua tak boleh makin sapu dengan ubat makin besar lubang dia , saya cuci guna air suam sapu menggunakkan kapas je terus lepas cuci tu duduk dekat dengan kipas pastu bagi kering ..

sis sama mcm sy..mula2 cuak jgk, tp sbenarnya xde pape, cuma kna lap bg kering kt situ klo boleh halakan dpn kipas, mkn buah oren..insyallah luka akn kering

betul..risau sangt tngok luka mcm tu.. chek doktor kata xde apa2..kena kering selalu..

Sis perlu kering kan selalu,,guna kipas atau pengering rambut,sy pun pernah dlu ni.tp sy jaga betul2 sampai dia kering

Mmng susah sis,,kna betul2 jaga

VIP Member

sis try pkai ubat nie , beli kat farmasi , in sha Allah okey

VIP Member

Pergi je Puan. Risau takut ada takut jangkitan

Better pegy klinik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan