16 Balas

Saya dulu pun tahu lambat sikit pregnant, dan2 tahu je pregnant terus mual tu datang, lama juga melayan. Start 10weeks baru perasan dia makin teruk kalau biar perut kosong. So saya suggest sis banyakkan snacking buah like oren ke, jambu batu ke, kalau tak lalu pun paksa makan biskut jacobs ke. Lepastu beli air jus oren yang no sugar tu, brand marigold tak silap, untuk hilangkan mual. Or bancuh sirap ais. Breakfast wajib! Nak makan biskut time breakfast pun boleh asalkan tak biar kosong perut tu pagi2 Sis kena banyak try and error. Elakkan makanan spicy or berminyak or yang boleh trigger loya tu. Beli gula2 mint ke. Take care mommy. Tak lama pun loya tu, ada orang cakap most probably 12 weeks dah okay, jangan biar perut kosong tauuu

kalau slalu loya, sis sapu minyak angin kt leher bagi berangin. makan buah². kena makan jugak nasi kesian kt baby. kalau tak boleh bau masakan try makan coklat hacks oren tuu. saya buat macam tuu kurang sikit loya, muntah² tuu. sampai tahap muntah darah😂. makan pastu muntah lepas tuu kena sumbat makanan lain jugak sebab perut kosong. alahan saya ni sampai 5 bulan. kalau sis ada gastrik, jangan banyak makan benda masam, nanti lagi teruk. bertambah sakit sebab ada setengah ibu hamil kembbng perut, makan lepas tuu angin tak kluar dia tolak balik (muntah).

Cuba makan buah2 masam macam orange untuk kurangkan rasa loya tu. Tak pun jus orange without gula. Lemon pun membantu juga. Tapi jangan minum banyak. Risau asid perut melambung nanti. Lepas tu try makan sikit2. Selera tak ada pun kena telan juga. Fikirkan kesihatan diri n baby dalam kandungan tu. Dia perlukan lebih banyak khasiat utk tumbuh

Sis kena banyak ambil buah-buahan macam orange, buah naga atau epal. Saya alahan hampir 12 weeks then cuba ambil buah-buahan yang khasiat dengan roti. Breakfast jangan makan lambat before 9 am paling better. Sb kalau lambat makan akan pedih perut dan mual lagi teruk. 😉 Yang penting mindset kita kena positif. In Sya Allah okay.

Sama dgn sy Sis 6 weeks 3 days . Tak ada selera mkn langsung . Dgn masakan sendiri lg la rsa nak muntah. Teringin nak mkn dah beli tapi lalu sesuap dua saja . Biasa lalu mkn sikit klu mak yg masakkan . Nsib baik mak dekat boleh masakkan . Hehe bertabahlah kita Sis semoga dipermudahkan urusan kehamilan kita . Aminn

sya dr sebulan smpai 5 bulan lbih loya xnk mkn. muntah2. berat turun dkt 10kg. sya mkn ikut mood ja. nk benda lain diam ja sbb xmampu. mkn ja apa yg ada. 6-7bulan dh okay sikit selera. masuk 8bulan, heartburn serang lagi klo mlm.

Saya alahan dari 6w until now nak masuk 12w.. orang kata layan kan je alahan ni, tapi tulah penat badan asyik muntah setiap pagi🥲 Alhamdulillah makan masih boleh lagi, mmg tips nak hilang rasa mual kena makan utk elak perut kosong

sy 6w5d..xde mual teruk tp mulut pahit sgt..lps mkn tu kdg rse makanan x hadam..kne control tkt terkeluar blk semua mknn..kdg perut pedih sgt..bila xsdp mukut tu yg rse teringin hirup itu ini..

Layan je sis loya tu . Tapi makan tetap kena makan untuk ada tenaga . Dulu saya pun macam tu juga tapi tak pernah lupa utk makan sbb fikir baby dalam perut 🤭. InshaAllah slow slow okay

samala kita sis anak ke4 pun mual muntah teruk.6weeks jg skrg ni lain alahan lain anak asyik nak menetek lg.cobaan sgt nak x nak kena hadap

Soalan popular

Artikel Berkaitan