12 Balas

saya dulu masuk 5 minggu ada spotting jugak..tp esok lusa tuu darah lagi banyak n berketul2 mcm tu.. check upt makin lama makin kurang jelas double line n last2 dah jd single line..so saya assume keguguran sbb pegi jumpa Dr pun scan tak nampak apa sbb masih awal 5 minggu tuu..sis nk kepastian boleh p jumpa Dr untuk confirmation..semoga bayi sihat2 saja🥹

Mcm sya haritu , mula2 sikit darah keluar , then dkt2 nk gugur baru lah keluar bnyk darah mcm darah period , ketul2 .. g check di klinik doc kata bby oke n jantung bby pun laju je 😿 selang 2/3 hari sya gugur🤧Better pergi check balik sis , sbb doc kata klu keluar darah ketul2 mcm ni n tanpa henti , dia ad risiko keguguran ..

sy aritu keluar mcmni kandungan masuk 7w.. 5w tu dia bleeding lendir darah masa kencing je.. 7w start jadi mcm ni.. ngam² masuk 8w complete miscarriage.. kena cuci.. masuk wad 3 hari 2 mlm sbb demam.. sakit btl ye masa kantung nk keluar.. gigil².. moga dipermudahkan segala urusan sis..

ini lain macam dah ni sis . bkn nk kata apa . sbb sy pun ad pngalaman ggur. kalau spoting skit pun kita da risau . ini pulak mcmni. pengalaman sy, msa jd gni bila dah btul2 ggur . spoting tu sign nk ggur . means , spoting dlu hampir smgu, then bru jd mcmni.

n mmg doc akan scan tvs . sbb dia nk tgok kenapa sis bleeding. mcm sy , doc buat tvs sbb nk confirm penyebabnya, n penyebabnya sy blighted ovum. kandungan tkjd. so dia suruh sy balik, tgu je darah trun . nnti dtg hosp balik kalau da complete ggur utk cuci

saya pon mcm ni.. spotting pastu esoknya bleeding.. dokter kata baby still dlm rahim.. tp hr ni pon still ada light bleeding di pantyliner 😩 risau jugak sb baru 6w6d

so now mcm mana keadaan sis? update sis

VIP Member

Disebabkan ini fresh blood.. Sis try jumpa doktor lg ye.. Semoga baik2 saja utk sis n baby😊

saya da dekat seminggu keluar spotting coklat..tapi scan tvs ok katanye cume xnmpk bby

VIP Member

Byk jugak darah keluar. Sy spotting sikit je dulu. Cuba dptkan opinion doc lain.

bnyk darah tu.. bukan spotting lg dh kiranya tu..

doc ada cucuk kuatkan rahim n bagi duphaston x?

Soalan popular

Artikel Berkaitan