12 Balas

Sis patut bersyukur diberikan peluang & kesempatan memiliki zuriat berbanding dgn wanita2 lain yg mencuba utk hamil @ memiliki zuriat sendiri tapi belum ada rezeki. Mcm saya& suami alhamdulillah kami redha terima apa jua jantina anak kami sbb ramai lg kt luar sana yg menantikan moment2 indah menjadi isteri, ibu, mengandung & bakal melahirkan sendiri. Jantina bayi tu tak penting sbb semuanya AMAANAH dr allah & AMAANAH inilah jika diasuh & dididik dgn sempurna merupakan saham & tiket utk kita ke syurga nnt dgn mudahnya. Juga, wajib disayangi & dikasihi oleh kita selaku ibu bapa mereka. Syukur sis dah ada 3 heroes & 1 yg bakal menyusul. Mungkin si kecil yg bakal lahir ini membawa rahmat & keberkatan dlm rumah tangga sis, siapa tau kan? Oleh itu, saya nasihatkan diri sendiri & sis juga utk terima dgn redha sbb kejadian di alam rahim sana adalah HAK Allah & bukan hak kita. Allah sebaik2 yg mengetahui apa keperluan hidup kita utk hari ini & masa depan berbanding kehendak kita sendiri. Maaf jika tersalah coretan

TapFluencer

Sy pun sama mcm sis, ank no1, no2, no3 boy n skg sy tgh pregnant 21week pun boy. Mmg teringin nak girl. Tp rehdo je la. Sy positive kan diri, aku kena bersyukur Allah bgkan aku ank lelaki. Sbb ank lelaki tanggungjwb mrk xkan lps pd ibubapa. Bla aku dh meninggal nnt,aku dh 4org ank lelaki yg akn angkat jenazah aku nnt. Aku kena happy dgn apa yg Allah bg pd aku. Lgpun sy ada baca dlm satu kisah, ank perempuan nie pintu neraka utk org tua klu salah didikkn dr org tuanya. Waallahualam... 😉

anak lelaki ke ppuan Allah dh tentukan sis.. Alhamdulillah syukur..stgh org masih menunggu blm lg dpt2. kita hnya mampu berusaha..n bdoa mtk pd Allah..ada hikmah nya tu..Allah lebih mengetahui..mgkin next pulak ke dpt baby girl mana taw. Ada jgk stgh kajian yg psl jantina anak ni ikut apa suami mkan..amalkan..try la sis google tgk..

Positif je. Anak saya no 3 doc scan nampak boy so saya mmg tk beli brg utk girl langsung kecuali selai gaun (saja2 sbb cantik). Hingg scan 8 bln doc msh kata boy. Tp kami terkejut bila lahir je girl. Patut lama sgt nk kuarkan dia..hehehehe...semua kuasa Allah. Percaya & redha. Nnt blh cuba lagi.

Takpa sis, ni yg didepan mata sy. Semua anak dia perempuan. And semua berjaya jadi ustazah & cikgu. InshaAllah Allah menetapkan yg terbaik buat sis. Sy doakan akan datang sis diberikan zuriat perempuan. & mana tahu mesin scan kalini salah. Aaamiinnn3. Takdir Allah melebihi sesuatu. Yakin dengan doa.

ada cara kan kalau plan nk dapat baby girl? dr segi pemakanan. ni bukan petua yaa, ni saintifik saya pernah baca dalam buku pregnancy. Tajuk diaa tak ingt tp ada nama pak bidan centu lah tajuk diaa. dia ada ajar pemakanan apa yg perlu diambil suami isteri kalau nk anak lelaki atau perempuan

alhamdulillah allah perkennkn doa sy .. sekrng pregy ank no 2.. p scan kemarin d pmc .. its girls... now 25w5d.... sehat semua dn ckup sifat... ank slung boy..

Dua2 anak saya sekarang girls.. Mengharap daripada yang sulung nak baby boy. Takpelah, janji dua2 sihat dan sempurna fizikal. Alhamdulillah...

Mcm kakak sy dia teringin sgt nk bby girl tp 4 org sume baby boy..tp ade hikmah semua tu.. Allah sebaik2 perancang..

Cuba lg next pregnancy..ipar sy..6boy dan trus mencuba..yg ke7-9 br dpt girl

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan