7 Balas

My personal opinion, kalau tak ada sebarang masalah kesihatan (eg placenta previa), digalakkan untuk kekal aktif sampai la bersalin. Saya dah masuk 40 weeks masih buat kerja rumah dengan harapan cepat dan mudah bersalin. Doktor pun sarankan saya aktif bergerak. Tapi tak ada la sampai tolak mesin basuh. Tu macam berat sangat tu sis. Mungkin sis boleh mintak tolong husband bantu kalau macam tu. Beritahu husband, orang pregnant tak boleh angkat atau tolak benda berat in case benda ni not in his logic. Kalau tak pun ajak dia gi laundry ke. Kesian kat sis dah sarat-sarat kena buat benda berat macam tu pulak. Saya harap husband sis dan family lain kat rumah lebih alert dan lebih memahami. Sis jaga diri dan baby ya ❤️

terima kasih sis.. kadang saya pon taktau knp saya sensitive sgt dlm hal ni, saya faham suami saya keje and dia penat, tapi mak saya tk buat ape ape kat umh buat saya terasa hati hm😔 kadang suami tu berjaga sbb nk urut saya ape semua.. tapi lately ni belakang bahagian punggung saya sakit sgt sbb buat keje ni.. nnti kalau tk buat keje umh spe lagi nk buat😔😔😔😔

Ya saya. Walaupun xda masalah kesihatan Dan ada sejarah baby prem, saya tetap buat kerja2 rumah. Lagi2 Time hujung2 ni kena pindah rumah n nk handle baby yg 1y plus n pregnant yg menunggu hari je. Kalau family jenis ignore , sis pun Jgn la buat, Cuma sis pun ignore jgk. Kita nak mintak tolong laki ni, kalau boleh mmg nak siap ontime, tapi laki ni jenis bnyk delay. Saya faham mesti mata sis ni rasa geram je tgk benda berserabut. Tapi nak hujung2 ni better la buat keje2 sikit, sng nak beranak nnty. Itulah lumrah perempuan, kudrat kita lagi bnyk dari lelaki. Nnty rehat je.. Jgn stress2 ya

sabar sis, saya paham perasaan tu.. baru tadi pagi buat kerje umah sbb dh seminggu x terkemas umah, husband pon dok saje je.. saya buat kerje umah tadi sambil menangis sbb penat dan sakit.. skrng nk masok 37 week.. marah² juga kat husband sbb x nk ringankn beban saya tapi lepas tu saya minta maaf kat dia sbb hari jumaat kan and kadang kita terlalu ikut emosi boleh je bende tu buat slow² tapi yela mengandung kan semua kat depan mata jadi serba x kena.. lagi dh cukup bulan tapi baby x nk keluar².. sakit kt ari² sentiasa tapi xde turun leaking keape.. so stres lah..

ye betul tu sis, saya pon kadang tahan je air mata ni buat semua keje, saya tkleh tgk bnde tk settle ni, saya pon baby dh ckup bulan tak mau kluar kluar, sakit ari ari tu mencabar tapi still tk turun tanda.. semoga kite stay strong ❤️❤️

Dah hujung2 ni saya kurangkan buat. Walaupon rasa geram juga kadang2 tengok baju tu semua.. tapi saya cuba buat tak tau. Paling2 pon hantar anak tolong suruh papa dia basuhkan. Mulut dia bising.. 😆 Cuma bab masak dan kemas tu masih buat lagi. Sebab masak sendiri lagi puas. Sis janganlah buat kerja berat sgt macam tolak mesin basuh tu. Bahaya lah awk, buat dunno je pls. Semoga dipermudahkan kelahiran nanti ya.

Saya dari 29weeks sampai sekarang 36weeks memang dah start buat kerja2 rumah, mandi kan adik yg kecil. Sebab saya balik pantang dkt kg. Kadang barang berat pun saya angkat juga sbb taknak susah kan mak. Takpa sis, moga ada hikmah banyak buat kerja mudah bersalin nanti. 😘😘🥰 jangan stress ya mommy

sy lg 2 hri ckup 38 week...ttp bt kje umah wlaupun duk umah mak 2 bln smpy hbis pntang...ttp ringan beban mak stkt trmampu..tp xdela smpy tolak mesin basuh..yg tu dh lebih tu...sidai kain lipat kain msk msih lg bt...dgn hrapan dmdhkn bersalin...aminnnn

tdk lma bersalin jngn buat kerja rumah tlmpau sis kena jaga diri juga sbb tdk lma bersalin sbb seperti sis kata xde nk simpati..kesian dekat diri sendiri..dan juga baby

terima kasih sis🥲 *virtual hug*

Soalan popular

Artikel Berkaitan