soalan untuk mommies yang emergency czer

saya nak tanya, mommies yang emergency czer. korang urut tak badan masa berpantang? saya tak urut dan selalu sakit kt ari². saya tanya² orang yang berpengalaman. semua cakap czer pun kena urut tapi tak kacau bahagian perut. sekarang risau peranakan jatuh. #SeriusTanya #bantusharing #firstmom #bantujawab #ingintahu

3 Balas
Tulis jawapan

Untuk mommies yang mengalami c-section emergency, amat penting untuk mendapatkan rawatan urut badan yang betul semasa berpantang. Urutan badan boleh membantu mengurangkan kesakitan, mempercepatkan proses pemulihan, dan mengurangkan risiko peranakan jatuh. Namun, ketika berurut, pastikan untuk tidak mengganggu bahagian perut yang sedang sembuh daripada luka pembedahan. Sebagai tips tambahan, pastikan urutan dilakukan oleh jururawat berpantang yang berkelayakan dan berpengalaman dalam memberi urutan pasca bersalin. Anda juga boleh mencuba teknik urut sendiri di rumah dengan menggunakan minyak urut yang sesuai. Jangan ragu untuk berkongsi kebimbangan anda dengan pakar kesihatan atau bidan untuk mendapatkan nasihat yang lebih terperinci. Ingat, kesihatan ibu selepas bersalin adalah sangat penting. Semoga perkongsian ini membantu! #SeriusTanya #bantusharing #firstmom #bantujawab #ingintahu https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

sy urut lps seminggu bersalin czer.cuma xkcau bahagian perut dan tempat luka.kalau xurut, angin.

urut. cuma dekat bahagian perut je tak urut. tuam2 dengan tungku je