14 Balas

sepatotnya,kena Buka buku Kat kk!lepas tu boleh checkup Kat swasta...kot mana pon,biase MMG kena Buka buku Kat kk dlu sbb swasta Ni,nak Buka Kat dia MMG dia terima je tapi leceh la bagi kk...so sebelom pape,Baik awk g kk dlu utk pastikan sebelom bersalin...mana nak Taahu,boleh Buka buku lagi Kat kk TAPI bawaklah yg Dari swasta tu utk rujukan...kalau kena perlu tu Nanti,normal la....sbb dulu sy,sy Nak Buka buku dan checkup Kat swasta!!doc swasta sendiri suruh buka Kat kk,Baru continue checkup Kat dia...dia Kata incase,sy Nak beranak Kat gomen so XDA masalah sbb dorang boleh je terima mana² buku checkup

Sy 34week jgk check up swasta..ada gdm dan gbs, doc swasta buat surat sruh bwk g hospital nk bersalin..hospital serdang..hospital ada buat appointment utk check dkt hospital tu..tapi nnti masa check up hospital dan bersalin situ hrga nanti akan ikut 1st class, walaupon duk wad biasa..so sy kene g kk mtk surat kk plk utk hrga biasa. Nurse kk gtau.. sbnrnya lau xde surat doc klinik swasta tu pon xpe..masa nk bersalin nnti walk in trus dewan bersalin..

aunty saya check up swasta di KL. Balik bersalin di Hosp Kuala Terengganu, Gov. kena marah dengan doktor sebab buku pink tak lengkap. sebulan lepas saya pergi buka buku pink, nurse kata buku pink sekarang ni yang baru. ada updated by gov. nak mudah, carilah masa pergi KK. jiran saya doktor hosp swasta pun pergi KK je untuk routine checkup.

betul tu. pilih la juga klinik swasta yang kompeten. jangan hentam keromo je pilih tu. pilih klinik dan doktor yang kompeten. contoh ada satu klinik tu viral sebab bagus. cuma hari tu saya nak pergi buka buku pink kat situ, dia dah tak terima sebab katanya 2025 dah nak tutup atas faktor kekangan tenaga doktor + ekonomi. jadi sekarang mereka bertahan je dengan patient sedia ada dah buka buku pink dengan mereka.

Saya pun check up di swasta dan plan nak bersalin di government. Insyallah Semoga dipermudahkan. Orang cakap nurse gov garang tapi takpe. Saya serahkan pada takdir. Takkan dia nak marah pulak kita tak check up di KK pulak kan. Saya tak check up KK sebab check up di swasta lebih selesa. Saya first time mom. Kalau ada rezeki tentulah nak bersalin swasta. Doakan saya :)

Amin Ya Rabbal’alamin. Saya due May 2024. Semoga urusan sis dan semua dipermudahkan

Boleh, buku pink skrg swasta skrg approved by KKM. Nurse puji buku pink swasta sbb detail sama dgn mereka. Cuma kena perli sikit kenapa tak bersalin di swasta takda pitih ko🙈 Buka buku pink swasta atas sbb sy bekerja. Bersalin di kerajaan hny sekali. Tahan jela sikit. Then kita proceed ambil CL 44 hari. Huhu Membesar dgn sihat dah anak ni

boleh. tak perlu buka buku pink. cuma seeloknya bagitau kat swasta tu yg nanti awak plan nak bersalin gov. kadang check up swasta dia tak selengkap check up KK. jadi bila bagitau awal, dia boleh make sure apa yg penting nanti doktor gov akan nak tengok tu dia lengkapkan. kak ipar saya haritu mcm tu. check up fully swasta, bersalin gov.

Yep saya fully check up swasta nama buku antenatal record book color biru. Tp most of patients kt situ panggil buku pink time borak2 even nurse pun akan ckp “mana buku pink awak”. O&G malay chinese indian pun bahasakan buku pink. Kadang kelakar tau sebab bukan warna pink & bila dorang ckp camtu nak je gurau buku ni takda color pink la siz

Boleh.. Saya pon CU kat swasta lps tu bersalin kat hosp gov.. Buku pink klinik swasta yg sediakan.. tpi buku saya warna biru.. Saya pon pegi swasta sbb dh lambat nk gi kk.. #firsttimemom

Kawan katil sebelah sy , dia full cekup swasta , beranak gov . Kaw2 kena mrah oleh doktor hspital gov 🤣🤣 doktor ckp doktor swasta xtulis lengkap dekat buku 🤣🤣

sy 1st baby checkup kk bersalin gov. 2nd baby checkup swasta bersalin gov. sy bersalin 2nd baby jan 23 haritu

VIP Member

boleh xde masalah awk..dlu sy checkup swasta..bila ada prob dgn kandungan dorg tendang ke gov😪

tulah..duit xberapa ramai masa tu..cek kat pusrawi je...br leaking je dia da tendang p gov🤭

Soalan popular

Artikel Berkaitan