6 Balas

Fikirkan positif sis.. Awal2 dh fikir meroyan, meroyan la awk nnti.. Restkn je minda tu, buat ape yg perlu shj.. Jaga anak n diri.. Ramai je yg duk gn mertua abis pntg sihat n segar.. Atas penjagaan msg2.. Abaikn ank2 kecil lain.. Ajar diri n anak tidur dlm keadaan bising.. Ank sy alhamdulillah, bsg pun dia ok je tidur, siap kt rumh sndr sy buka tv kuat2, elok je tdo sndiri.. Sbb situasi mana2 kita xpasti, so bising ke panas ke snyap ke kne ajar smua pd ank tu.. Jgn bg kselesaan awal sgt, nnti dia kuat meragam, sis jgk yg ssh..

Pengalaman sy anak pertama 20 hari sempat berpantang kt rumah suami. Tak tahulah mcmn saya boleh setuju 🤣... Hari ke 20, suami saya fly ke luar negara terus saya pack brg n sambung pantang kat rumah mak sendiri 😂 Mak mertua mmg jaga siap masak, pakaikan bengkung etc tapi kita lah tak selesa. Cuba lah sis bincang semula, klau tak dapat jugak, mungkin ada hikmah dia. Jgn terlalu stress ye

minta suami respect ur decision.yg bersalin,yg sakitnye awak.bukan dia.so berpantang di tmpt yg awk paling selesa.waktu pantang hak awk so sy rs suami bolela tolak ansur dgn isteri.tgk jg la kalau mak mertua yg jnis bgus btul ok je.depends jg la bnda ni.

bgtau la suami yg awk lg selesa dgn mak sendiri. tak rasa segan kalau nk mintak tolong apa2. bila kita selesa insyaallah cpt sihat sbb takda stress susu bdn pun insyaallah byk baby pun tak meragam

be positive. Nanti lepas abis pantang bgthlah suami nak balik rmh mak pula. mesti ada sebab suami nak puan berpantang rumah ibu dia.

sy pun selesa pantang rumah sendiri sbb segan nk suruh masak pape and basuh2 pkaian. pelik husband ni pdahal kita yg beranak.

Soalan popular

Artikel Berkaitan