Mengidam shushi

Saya mengidam salmon mentah tu.. tpi bole ke kte amik ade effect bahaya ape2 x ? Rse tringin sgt nk shushi..πŸ₯²#firstbaby #pleasehelp

10 Balas
Tulis jawapan

pernah terbaca artikel di mana..salmon yg masuk malaysia adalah yg telah di frozen..bukan mentah naik dari laut dan terus ke pinggan. Yg ini tidak boleh. Tapi yg telah frozen selamat di makan mentah. Alhamdulillah dari pregnancy ke dua hingga ke empat saya tetap terus menikmati raw salmon. Tapi ini terpulang pada ketahanan diri n kandungan masing2. Jgn ambil risiko sekiranya tidak yakin.

Baca lagi
VIP Member

Saya awal2 preggy mse tu pn nk sgt mkn sushi. Tp xbley mkn yg mentah. Sy ade tnye docter, dye ckp klaw nak sgt mkn. Amek la yg masak punya. Maksud nya yg xde bende2 mentah kt sushi tu.

Teringin sangat punya pasal saya makan 2 plate hari tu kat sushi king. Alhamdulilah takde bad reaction. Now usia kandungan cecah 11w.

tahan je sis. mmg xboleh. saya pun tgh teringin nak mkn sushi salmon ni πŸ˜… xpe,nanti lpas bersalin kta mkn puas2. 🫰🏻

sy makan je sushi sis . jgn ambik yg makanan mentah mcm salmon tu.. ambik laa yg pulut bese2 je sis.. InsyaAllah

Tahan je sis. Risiko tu. Bukan effect kat mummy, effectnya kat baby nanti. High mercury, parasite u name it hm

sy pernah makan end up muntah. so better x payah sis πŸ˜‚

tak blh sis. xblh mkn mknn mentah,

TapFluencer

Mknan tak dimasak merbahayakan kandungan.

Jangan sis sbb dia mentah kan,,