βœ•

11 Balas

Cirit birit tu pun boleh jd tanda nak bersalin jugak hehe. Sy 2mggu cirit birit. Takde la cirit air mcm keracunan tu.. tp kerap nak membuang dan najis lembut. Sampai ke sehari sebelum bersalin, sy kena checkup lg di kk sbb belum bersalin lg (38w1d). Pg tu di kk tgh tggu giliran, rasa sakit perut mcm nak berak tp rasa lain mcm.. jd sy ke tandas.. dan mmg berak la.. tp lepas tu menunggu lagi.. perut kejap2 rasa sakit.. rupanya tu contraction sy dah start 10min sekali.. hihi tp relax2 je.. bila dah kerap 5min sekali baru sy ke hospital.. alhamdulillah esoknya (38w2d) sy bersalin..

Sabar sis.. 37 pun kira awal lg, ikot je edd yg sebenar dlm buku pink tu (40weeks)..sy bersalin pun selalunya x jauh dr edd, cth edd 10.10 tapi anak lahir 9.10. Bagi baby matang btl2 dlm perut, sampai masa nnt die keluar juga..

excited kn nak jump babyπŸ₯° sy doakan semoga semua bjln dgn lancar baby selamat begitu juga dgn awk. doakkan mudah mudahan baby keluar tepat pda waktu dan jumpa jalan. chayoookkk mommy😘

hehehe.sy pun sama. tapi bila dah keluar, mintak masuk balik dlm perut. penat gila. tak tidur malam dibuatnya. moga dipermudahkan sis!

haha .. ank yg dah 15 taon ni pon sy kadang ckp... awak masuk blik la dlm perut mama... perangai gila2 sgt x padan pompuan

jangan minta keluar awal sangat sis. seeloknya bagi baby betul2 matang dalam rahim sampai sekurang2nya 39w.

Baik sis

Buat cangkung jalan itik..sehari 2x kat rumah..membantu bukaan segera terbuka.

saya 37 minggu 3 hari & ada GBS. Tapi doc tak bagi saya antibiotik pun. Kenape erkπŸ˜…

ubat insert tu doc bagi. Cuma antibiotik tak pulak. Yg saya faham, nanti masa admit ketika bersalin.. baru pihak hospital masukkan antibiotik sebelum baby keluar.

awak kalau tak larat gi hospital tau, cirit birit pon tanda nak bersalin juga.

TapFluencer

bby tak ready lg tu. sabar ya..bykkn exercise ikut kemampuan.

37mggu dh matang

hehehehehe, tidur mlm lena2 dulu mommy

deep, simple tp penuh makna πŸ˜†

Soalan popular

Artikel Berkaitan