3 Balas

saya pun cmtu. nie doctor tmbh lagi 2 mggu. sbb saiz mcm sama jer dgn yg 1st scan. mse tvs scan mcm dgr heartbeat tp slow jer. doctor risau yg dgr tu bunyi salur drh saya. pintu rahim tertutup doc ckp. saya xd bleeding. cramp pun kurg dh skrng nie. nk tggu hari scan semula tu takut sgt2. hari2 dok memikir. semoga ada rezeki utk saya. TTC 2 tahun

kalau period regular, kiraan patutnya sama dengan scan. kalau scan lagi kecik atau tak sama dengan tarikh, tunggu lagi dua minggu. kalau dua minggu lagi scan masih sama size macam scan sebelum ni, mungkin kandungan tak menjadi. biasanya 8w dah ada heartbeat. kalau sekarang ni scan 6w, puan tunggu lagi 2 minggu untuk scan ya.

VIP Member

tggu smpai 11 week kekdg lmbt. . just continue je mkn pil folic acid

spnjng awl kehamilan ni puasa dlu dr bersm dgn husben tw sbb rahim msih fragile . mcm sy dlu pun xnmpk heart beat bby..ms 11 week br nmpk..sbb bby pun.halus sgt br nak build . smpai doc dkt hsptl ms tu kata kndungan xjd xprlu makan pil..tp sy jnis degil .sy mkn juga dgn g scan ms 11 week..tgk2 btul kputusan sy tuk x admit dan ikut mcm doc hsptl nk cuci alasan kandungan xjd..tgk2 kandungan tu lmbt nmpk heartbeatnya..kalau x msti rs nyesal.. alhamdulillah ank sy skrng dh umur 5 tahun☺️✌🏻

Soalan popular

Artikel Berkaitan