6 Balas

Saya pon baru 1st trimester lagi. TAPI dari pembacaan social media doktor2 professional, diaorg cakap “details scan” ni bertujuan utk pantau perkembangan baby. Maksudnya organ penting baby (otak / jantung / tulang belakang / bibir / jari / tangan). Kalau utk ibu yg tak bermasalah sepanjang kehamilan, mungkin boleh buat pilihan. TAPI utk ibu yg ada masalah kesihatan sepanjang kehamilan, sangat di galakkan bertujuan utk mengesan & pantau kalau ada kecacatan dlm perkembangan baby.

Sy pun dl buat detail scan kt klinik swasta sbb sy rs penting utk th perkembangan penuh baby.dan ms sy bleeding pun dpt buat detail scan kt hosp kerajaan. Akn rs lebih bersedia bila kita th keadaan baby kte dan lebih berjaga2 semasa hamil.sy dah selamat bersalin 20 mac lps. Alhamdullillah baby sihat.sy cadangkan baik buat.selebihnya doakan yg baik2.insya Allah dipermudahkan.

actually detail kan ni untuk tau perkembangan baby. adakah baby dalam kondisi yang baik. jantung baby dlm posisi and kondisi yang baik atau tidak. semua detail tentang baby kita akan tau. supaya kita tau baby kita tak de dlm kedaan sihat atau tidak. seelok nye buat ye sis.

detail scan sgt memberi manfaat kpd kita as parents..nnt takda la fikir benda yg bkn2 terjadi pd baby..saya takdak masalah kehamilan pon saya utamakan buat detail scan dari buat 3D 4D scan bagai..

Doc pun nasihat saya utk buat details scan ni sbb mmg penting utk tahu abnormalities kat baby since saya sangkut kencing manis. Sis cari mana mana klinik yang murah utk details scan ni.

minta Dr referkan ke hospital kerajaan. Free je. :)

Try cari swasta y murah2..ada bwh rm200.

Soalan popular

Artikel Berkaitan