βœ•

10 Balas

saya pun sama, sejak asyik sakit saya terus cepat packing mana wajib. takde buat banyak2 asing2 macam orang lain, day 1, day 2, day 3 bagai. cuak sebab anak first pastu dah mula sakit. kdg sakit nya tu macam nak menjerit, menangis uii sakit.

Ohh yeke ? Awak pun baru bersalin ke dear ?

sama mcm sy. nurse kata contraction manja2. sy dah rasa start 34 weeks. mula2 rasa sakit2 sengugut, lps tu sakit sengugut + nak terberak, skrng dah 39 weeks sakit sengugut + rasa nak terberak + sakit pinggang tpi still blum bersalinπŸ˜‚

35 normal akan ada rasa kerap buang air kecik dan buang air besar nanti proses sebab baby dah menurun ke bawah .. nanti hilang sendiri .. kalau sakit perut nak teran tu elok pergi hospital

samaΒ²

tu mcm tnde2 nk brnk tu sis..tu pdgan sy la..npe sis x parkg siap2..misi msti dh g thu kn kne buat psiapan awl2..ble2 mse ja bby leh kuar..bter sis g hptl trus..lau sis rse x slse

g hptl trus sis

macam adik ipar saya dah overdue tapi tak ada rasa contraction cuma rasa perut memulas mcm nak berak pergi clinic tengok2 dah bukak 7cm terus naik ambulans hantar hospital

Ohh yeke ? Shiann dia hm

X yh packing sgt. Bwk yg penting je. Bwk drypers bby, bju bby, wet tissue baby, maternity pad, disposable panties, bju utk awk discharge nnt.

Sy bru bsalin last week masa 37weeks1day.. semoga dipermudahkn yaaa.

mmg dah tanda2 tu sis,silap2 bukaan dah buka..pa sal Tak kmas awal2 sbb nk bsalin nie tak mstinya ikut due..

tidak smstinya jua sis..ada stgh org mudah nk bsalin mcm kwn Saya..skli check dah buka bukaan..pa2 smga d mudahkan

better pergi hospital terus dari menunggu jawapan dalam ni baik pegi hospital lebih bagus

Esok pagi saya pegi kak. Thankyouuuu

packing brg awal2 sis...nnt pape berlaku senang...

dah brnk ke

uh sy pon dh strt sakit . mngu dpn dh 36 mingu ari2 on sakit smcm .. awak dh bole kemas beg awak tuhh tkot brnk awal

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan