ubat duphaston

hi saya bleeding 6weeks pregnancy. dr klinik swasta bgi ubat duphaston kuat rahim. ada tak yg pernah makan ubat duphaston tu and ada side effect apa apa tak ? pergi hospital dr takda bagi ubat apa apa #firstmom

5 Balas
Tulis jawapan

Saya pun baru je hari tu spotting tapi satu dot je masa 10w . Dr scan baby semua okay jantung okay position pun okay . Cuma dr bagi duphaston untuk kuatkan rahim . So far side effect dia saya jadi lagi fatigue πŸ˜… alhamdulillah hari tu je spotting, lepas start makan terus takde . Semoga Allah kukuhkan rahim saya untuk anak saya πŸ₯° saya doa kan semua mommies pun dipermudahkan urusan mengandung yaa πŸ₯°πŸ₯°

Baca lagi

Hai.. sye pon ade makan Dupasthon. Sye ade spotting (keluar lendir brown, penah jugak bleeding sikit2) dari kandungan 4weeks, pegi check up swasta, Dr bg ubat Duspathon 1biji sehari. Sampai skrang dah 8weeks sye masih makan ubat Duspathon sbb spotting masih keluar. So far makan Dupasthon sye xde side effect ape2. Tengok badan org jugak sis, moge baby kita sihat2 aje ye sis.

Baca lagi
1y ago

Puan zana, nak tanya, spotting tu masih ade ke? Saya makan ubat duspaston juga.. Arahan doktor tp Ada lah spoting sikit2. Asal duduk mmg akan ada.. Bila baring tak pula.. Mcmanala saya nak btugas spt biasa agaknya

saya makan. ubat kuat rahim sehari 2 biji pagi dan malam ...masa tu bleding la ...sbb saya terhentak masa bawak motor... doktor pakar pesan...bed rest seminggu sekurang-kurangnya nak bagi kurang pendarahan.... alhamdulillah pi scan dah nak masuk trimester kedua dah

11mo ago

Masa bleeding ni kandungan brp weeks?

Sy masa pregnant week 7 ada spotting darah sikit. jd doct bg Sy ubat kuat Rahim. Sy makan dan alhamdulillah ok je. Sy dah Selamat bersalin sebulan yg lepas. baby sihat alhamdulillah. ☺️

1y ago

tak egt sampai bila. tp follow arahan doct. once check semua dah ok, doct suruh stop then Sy stop. hehe

sy mkn duphaston ats arahan dr 3 biji sehari - side effect sakit kepala sahaja , terutama waktu mlm . di sarankan duphaston sbb bleeding 1x dan spotting xhenti dr week 2 hingga 9 .