Breast mengecil sebelah

Saya bf mom , saya sllu menyusu belah kiri tiba2 breast saya belah kanan mengecil & susu drop , ada tak tips bagi besar & ada susu banyak balik ? 😭#firstbaby

3 Balas
Tulis jawapan

bila awak kurang bagi susu belah kanan, signal akan hantar ke otak jgn produce susu banyak belah kanan. sbb tuan badan ni tak nak susu pun belah kanan. mcmtu la lebih kurang. kena seimbang untuk banyakkan susu kiri dan kanan.

8mo ago

one session belah kanan. kang anak tido, awak bagi session kedua belah kiri plak. so kalau sehari tu total anak menyusu 8 session katakan. kena 4-4 lah kiri kanan. takdelah sama mmbesar. ambik masa jugak tu , mau 2 mggu. huhhuhu sbb sy pam susu guna pam auto tu. pam serentak kiri kanan. tapi kuantiti yg dapat tak sama banyak. puncanya sbb jarang bgi yg sebelah lgi. sbb tangan biasa guna kanan. sy tengok video dari caunselor penyusuan dia cakap sebab jarang bagi , so production pun kurang.

saya pun sebelah je biasa bagi.. sbelah lagi masih sesuaikan diri sbb agak kekok huhu.. tp yg kurang bagi tu saya pump je, pump n simpan susu.. sbb kalau x pump nanti berdenyut2 n susu melimpah sampai basah baju

knp menyusu sblh kiri shj?

8mo ago

Ouhh ok baik2 , jadi yg skrg dia kecut ni bagi dia menyusu kerap balik eh belah kanan nnti besar sama balik ke awak ?? πŸ₯²