9 Balas

its okay mommy, saya pun first baby time 9 weeks check ada fibroid. alhamdulillah bila check time 18weeks, fibroid dah completely gone by itself. apa yang saya boleh bagitau, setiap kali jumpa doctor, borak dengan baby sikit. cakap mummy nak tengok awak ni dengan doctor. tunjuk la diri awak ha gitu ke 🤣 insyaallahhh baby bagi kerjasama. hope for the best for you and your baby 🫶🏽🫶🏽

semangat terus sy baca komen awk, sbb sy pun ada fibroid 8cm. skrg pregnant 10w.. harap2 fibroid tu akan kecut. 🤲🏻🥰

VIP Member

Sy ituhari masa 12weeks pun doc scan kata ada fibroid & air ketuban kurang.. lps tu masa 14weeks sy scan pula dgn doc pakar O&G, Alhamdulillah takde pun fibroid nya dan air ketuban ok je 🥰 So jgn stress tau, doa je bnyk2 minta Allah permudahkan segala urusan kita & baby insyaAllah semuanya akan baik2 sahaja 🤲🏻

Dr tak refer awak ke pakar ke? kalau kes mcm ni, normally Dr akan terus refer ke pakar.. ada bleeding tak sepanjang pregnancy @ sakit senggugut yg agak kuat? saya dulu 5w 1d dah nampak kantung & yolk sac.. boleh tunjuk gambar scan tu?

Dr pakar scan TVS tak tu? yg nampak kandungan kat tepi tu? takpa, just doa bebyk.. semoga ada berita gembira 2mggu lagi 😇

5minggu tu agak mustahil kalau scan nak nmpk jelas sis.. penempelan pun baru berlaku & janin terbentuk.. disarankan nak scan + heartbeat mmg kena 8w ke atas.. itupun ada sstgh org 10w ke atas baru nmpk+heartbeat..

dont worry awak saya sebelum pregnant ada cyst dan awal pregnant ada fibroid jangan risau nanti doc akan monitor kita alhamdulillah sy dh 30w awak fikir positif dan baik2 shaja insyaallah evrythings gonna be okay❤️

Alhamdulillah..terima kasih. Semoga awak pun sihat jugak dan dipermudahkan urusan🫶🏻

Normal. Suggested scan 9 weeks above. Baby at 5 weeks about the size of sesame seed. No worries. You can start your reading on pregnancy, baby, parenting. It is crucial. Good luck 🌹

Thank you🫶🏻

W5 normal mmg xjelas sgt. Sy time W6 pon kena repeat. Tp sepupu sy ada fibroid. Tp nasib dia xbaik sbb dpt kesan masa W20 and baby keluar awal masa W22

mcm mana keadaan bby dia sekarang miss??

normal je, awal lg 5mgg. Jika ada peluang cr klinik yg ada tvs. Jika xde, tgg n repeat slp 2mgg

dah boleh nampak baby? mean doctor buat tvs scan ke dkt awak?

Soalan popular