12 Balas

Biasanya, berat bayi pada usia kehamilan 36 minggu berkisar antara 2.6kg hingga 3.6kg. Jadi, berat bayi anda pada 2.8kg boleh dikatakan dalam julat normal. Namun, setiap bayi membesar dengan kadar yang berbeza. Antara 2.8kg itu, apa-apa yang berada dalam julat normal adalah baik. Jangan risau terlalu banyak. Yang penting, pastikan anda terus memerhatikan tanda-tanda kehamilan dan terus berunding dengan doktor anda jika ada kebimbangan tambahan. 😊 #sharingiscaring #firsttimemom https://invl.io/cll6sd8

Ikut kata doktor awak. Kalau doktor tak kata apa2 means berat baby normal untuk awak. Sebab setiap ibu mengandung kondisinya tak sama. Tak boleh nak benchmark berat baby mommies lain dengan berat baby kita.

Kalau doctor kata normal okay je sis. Mesin scan tak 100% tepat mesti ada plus minus. Saya 33week 2.7kg 😆 Lahir 3kg je haha. Tp mmg sado gebu gebas budaknya 5 bulan 8kg

saya mggu lalu jumpa doktor pakar 36m3h berat bby 2.85kg normal katanya dia tanda graf sekali semuanya normal xlebih xkurang..

Normal je inshaaAllah saya haritu 36w dr scan 3.9kg terus kena terjah PAC hm

anak sulung saya lahir 39w on 2.9kg

Berat baby saya 3.2kg masa 36week.

Mcm sy sis tp keluar 3.07kg haha

Berat untuk saya

bg saya normal..

Soalan popular

Artikel Berkaitan