36 Balas

sis jangan ckp mcm tu sis... kesian ibu sis.... Saya pantang mil yg jaga hari2 sampai 44 hari saya mkn ikan bilis goreng perah air asam je sis... itu pun dah cukup nikmat n bersyukur sangat... lagi2 saya czer.... dalam keadaan skrg sis kita kena bersyukur...sis masih ada ibu yg boleh jaga sis. saya tiada mak... 😔

Betul tu. Jgn lh lupakan mak sendiri lepas kawin ni..nanti lpas fasa berpantang ni, mesti rindu dgn air tangan mak sendiri. Mmg suami bg kesenangan apa semua, jgn lah lupakan mak kat kpg tu.

Sis beli je makanan/snek pantang kat shopee tu. Ada macam-macam jenis peria crispy, garlic crispy, serunding halia ikan bilis etc. Boleh penambah rasa makan dengan sup ayam. Kadang-kadang mak kita ni nak jaga kita dalam pantang pun dah lebih dari bersyukur kan, ada mak-mak tak tahu masak makanan selera kita.

try la bg kat mak awak tu resepi masa pantang yg selalu ada dlm fb tu... kot mak awak dulu masa pantang nenek awak bg makan tu jugak resepinye... mcm sekang ni ada pelbagai resepi kan ... ckp la baik2 dgn mak tu .. sian dia masakkan awak hari2...

Awak order je dalam Ig , fb , tiktok senang dorg htr trus depan rumah ….. byk skrg mknan pantang org jual ….500 tu macam2 boleh beli awak ….. kalau mak masak tu je … baik awak beli je dlm media sosial …. Mkn ayam x gatal ke ? 🤔

saya masa pantang pun duduk rumah mak. tapi saya masak sendiri. kalau bosan saya keluar pergi ronda naik kereta. tapi ubat2 saya jaga. luka jahitan pun elok2 saya jaga.. kalau dh memuncak stress memang saya buat self healing sendiri

saya berpantang sndri.. masak pun sndri... untunglah ada org masak.. kdg saya sndri mati akai nk masak apa.. kadang smpai x mkn..struggle nk hbs pantang dgn anak laki....laki plak kja balik mlm..moga tabahlah yerr pantang hari ke#13

sye plak sblum hri ke 14 memanjang la lauk ikan, syur msk air.. memg x lalu tp sbb lapar telan jgak la.. lps 2 mggu, sye xde pantang2 da, telan je sume lauk.. ape yg mak msk utk org x pantang, 2 la yg sye mkn.. bru sye hepi..

Biasalah tua mana reti menu pantang sekarang. Org tua2 standard lah sup2. Org sekarang je pantang yg modern sikit mcm grill. Request kat mak je, buat menu nak makan apa. Biasalah orang tua. 😢 kudrat org tua ni lain2.

bersyukur sis, saya pun berpantang tapi rumah mertua.. Alhamdulillah walaupun hari² makan nasi dgn lauk kdg ada sayur sawi semata.. sekarang dah masuk 38d berpantang.. Alhamdulillah

kire ok ade jgk mknn sis...sye berpantang hari tu terpaksa ikat perut tau sbb xde duit nk beli brg dapur...sis dpt mkn sup ayam pun alhamdulillah dh tuu ade jgk lauk🙃

Soalan popular

Artikel Berkaitan