βœ•

31 Balas

Tahniah atas kehamilan anda yang pertama! Adalah normal untuk tidak mengalami sebarang alahan pada trimester awal kehamilan. Setiap wanita mengalami kehamilan secara berbeza, jadi jangan risau jika anda tidak mengalami muntah atau loya. Selagi bayi dan anda sihat, itu adalah perkara baik. Teruskan pemakanan yang sihat, gaya hidup yang aktif, dan ikuti nasihat doktor anda untuk memastikan kehamilan berjalan lancar. Jika anda mempunyai sebarang kebimbangan, adalah baik untuk berbincang dengan doktor anda. Selamat menjalani pengalaman kehamilan yang menarik! https://invl.io/cll7hzz

normal je sis ikut badan sendiri. kita period pun org lain2, ragam lain2. ada yg period pain teruk, ada yg rilek, ada yg lapas manjang, ada tak. so bila pregnant pun lain2 ragam org. nnti dah bersalin nnti pun, ada org boleh makan itu ini, ada org makan sikit sakit badan, ada naik berat, ada turun berat. semuanya lain2 atas individu. yg baik2, kita bersyukur tuhan beri rezeki, yg kurang baik kita bersyukur jugak tuhan nak bgi pahala, buang dosa. hahaha jaga kesihatan tau. happy pregnant ❀️

normal je awak , saya pun awal2 pregnant ingtkn tak muntah2 mual2 skli dh masuk 12week haaa terus Allah anugerahkn alahan πŸ˜‚πŸ˜‚ sakit sgt eee tak tahan tau muntah2 rasa mcm semua usus tu keluar dri mulut peritnya alahan semua bau2an tak suka bau badan suami pun tak suka , suami balik kerja nak peluk pun muntah smpai suami merajuk dah πŸ˜‚πŸ˜‚ masuk trimester ke2 alahan tu dh kurang smpai lah skrg dh 36weeks alhamdulillah dh normal balik , doakan smoga saya n baby selamat masa melahirkn aamiin πŸ₯°

Ya, mungkin benar dari planet lain. πŸ˜‚ Takde lah awak, personally dari fahaman saya, normal je. Alahan ni atas individu dan ianya unpredictable, bila bila masa boleh terjadi sebenarnya, bukan semasa awal kehamilan je. Ada yang on/off sampai bersalin (saya lah tu), ada yang teruk spt muntah non stop sampai dehydrated. TAPI, Alhamdulillah, ada juga yg takde alahan langsung sepanjang masa dia mengandung. Buat masa ni, enjoy je pregnancy journey. ❀️

normal sis. saya smpai dah nak bersalin mmg xde alahan langsung, xprnh muntah sbb alahan, stkt xle bau sikit ii je. Alhamdulillah syukur sgt. Allah tahu apa yg terbaik utk kita. Allah tahu sy nk kena g kerja and maybe badan sy xle tahan kalau ada alahan. Alhamdulillah sangat ii. cuma tu la, bila tak ada alahan ni, kadang kita lupa kita mengandung πŸ˜…. tapi ada org hujung ii baru start alahan. sentiasa doa moga dipermudahkan sgla urusan hamil smpai la bersalin.

Best nya takda alahan, sya dulu pun ingatkan tkda alahan tp bila dah nak masuk 7mggu tu, start laa pening, mual, takda selera nak makan, nak telan nasi pun susah pastu ngantuk yg teramatt 🀣 mana2 je confirm sy akan tido HAHA. tp bila dah masuk 10weeks tiba2 kurang smua tu , jadi risau la pulakk 😌 baru je scan berapa hari lepas , baby sehat je. Hormon kita je smua tu hahah

Alhamdulillah klau takde alahan sis. Saya jgn ckp saya teruk sangat alahan bau wangian tak boleh bau masakan makanan tak boleh, bau sabun pon tak boleh terus muntah.. dari start 5week smpai la 8week masih lagi alahan teruk. Dah makan ubat muntah dari doc tapi still masih muntah πŸ₯΄ nie risau nk naik flight takut muntah2 dlm flight klau ada bau2 dlm flight tu

VIP Member

Normal je tu sis.. Sa masa anak pertama je 1 mngu pertama tu ada alahan.. Tk bole bau bawang goreng n ada mual sikit2. Lps tu laki pula yg tulung merasa alahan🀭🀭🀭dia lagi naya, makanan tak bergoreng dia x bole telan, dia yg muntah2.. Sampai la ckup 9 bulan.. Buat kerja mcm biasa, tdr pun bgtu jg.. N syukur tk de bngkak kaki berpanjangan..

Sama la first baby boy. Skrg baby dh 2bulan lebih . Sepanjang tempoh pregnant mmg takda alahan apa . Semua jenis makanan , minuman , bau minyak wangi semua la okey tak masalah . Kerja mcm biasa kuat berjalan . Tapi lagi sebulan nk beranak dh start rasa berat malas nk pi kerja . Asal duduk mesti nak lelap mata .

sy msa awal pregnant tkde alahan, just mual2 je nk mkn msam2..kdg2 terpikir betul ke pregnant, tp cek klinik & scan mmg pregnant πŸ˜‚ masuk je 12w alahan teruk, asal makan je muntah..smpai perut masuk angin muntah tak keluar apa2 dh

Soalan popular

Artikel Berkaitan