6 Balas

Hai sis, saya pernah sama kes mcm sis iaitu ikut kiraan sepatutnya dh 8w3d tapi scan baru 6w4d so ianya normal sbb kita tak tahu bila baby tercipta. Doktor pakar kata susah tentukan umur dia awal ni sbb baby masih terlalu kecil so kena tunggu dia dh besar boleh nmpk kepala, badan tangan, kaki utk dptkn anggaran umur yg lebih tepat. Tapi masa scan 6w4d tu dah nampak baby & dgr heart beat comel. Saya scan atas & transvaginal dgn doktor pakar O & G. Dua-dua cara/tempat scan nampak baby.

Saya 2nd pregnancy mcm tu tapi xtau blighted ovum smpai 1hari ada lendir coklat kluar.. pegi scan kndungan patut 12w tapi kantung kosong.. terus refer ke hosp doc bagi masa 2minggu utk btol2 confirm mmg bukan rezeki saya doc sahkan kandungan xmenjadi so saya terus cuci..

8mnggu ke atas bru nmpk jnin sis.. Mcm saya plk terlebih hari kiraan 10mnggu tpi scan 10mnggu 3hari 😂ikutkn kiraan bru 10mnggu ni dah msuk 11minggu xtau pning dahh nk kira cmna 🤣

mcam sya aritu sis.. scan ikut bwah pn x nmpak. skrng Alhamdulillah dah 34 weeks

salam too sis,kalu sis dah scan,kira betui dah 7 bulan tuuu 😘

mcm mana awk skrg

Sy miscarriage minggu ke13, alhamdulillah 2bulan lepas tu pregnant balik

Soalan berkaitan

Soalan popular

Artikel Berkaitan