7 Balas

Kdg² tu tnda² nk period pon ye sbb sis ckp lagi smnggu trikh period kan. Dulu pn sy prnh mcm tu msa bujang. Sblm period kdg² tnda2 mcm org preg. Nk mkan msam²..pening..tup² 2 3 hri lpas tu period..time tu bujang la. Klau sis tgn ttc n da la lama menanti sy nsihat kan cek upt smnggu lepas dri trikh period..seandainya period sis delayed. Bukan ape tkot nnti cek upt awal² tpi naik 1 line kecewa. 😊 Sabar jap..klau xperiod pda tarikh yg sis bgtau tu. Tnggu smnggu lpas tu try cek upt. Smga ada brita gmbra buat sis dan suami. 😉

sama macam saya sekarang. 8tahun ttc anak pertama. mual2 tapi seminggu lagi date period. rasa ni macam sama masa saya preg awal tahun hari tu..tapi gugur bulan 2. semalam check upt satu line je.saya tak berharap sangat. kalau ada rezeki alhamdulillah. kalau cukup masa cik p datang redha ajer la

Awak minta doa biar darah haid tu bertukar darah jadi janin usap2 perut tu. Fikiran awk biar fikir yg positif je tkpe awak rasa tak kena dgn badan awak, awk boleh test upt.

TapFluencer

Depends. Kena check upt bila nak tahu hamil ke tak. Kadang sebab nak period kadang sebab hormon. Mungkin juga tanda hamil

cuba check selepas delay period. tanda nak period pon sama mcm pregnancy

buat upt..

VIP Member

cek upt je

Soalan popular

Artikel Berkaitan