Darah nifas atau keputihan

Salam , saya baru lepas czer anak first 27hb bulan lepas . Saya nak tanya ada tak yang dah masuk 3 minggu berpantang darah nifas tak keluar langsung ? Dan ada tak yang darah tak keluar tapi keluar lendir kuning mcm lendir keputihan tpi berwarna kuning ? Saya skrng dah 3 minggu pantang , darah tak keluar tapi keluar lendir kuning . #bantujawab #ingintahu #firstmom #bantusharing

4 Balas
Tulis jawapan

Apabila seorang ibu baru lepas czeran dan telah berpantang selama 3 minggu tetapi darah nifas tidak keluar langsung, namun keluar lendir kuning seperti lendir keputihan, kemungkinan ini adalah perkara biasa. Lendir kuning boleh jadi tanda kebersihan rahim dan proses pemulihan selepas bersalin. Walau bagaimanapun, jika anda bimbang atau terdapat gejala lain seperti bau yang busuk, demam, atau kesakitan yang tidak normal, lebih baik untuk berjumpa doktor atau bidan untuk pemeriksaan lanjut. Saya cadangkan anda menghubungi bidan atau jururawat untuk mendapatkan nasihat lanjut mengenai keadaan ini. Selain itu, pastikan anda menjaga kebersihan diri dengan baik dan sentiasa beristirahat yang mencukupi selama tempoh berpantang untuk memastikan pemulihan yang baik. Semoga pemulihan anda berjalan dengan lancar dan sihat sejahtera bagi anda dan bayi. #bantujawab #ingintahu #firstmom #bantusharing https://invl.io/cll7hzz

Baca lagi

Lendir kuning sangat normal. Namanya lochia alba. Ada 3 stage lochia. Lochia Alba yang terakhir. Tapi lochia/ pendarahan boleh start stop bila bila masa dalam 6 minggu ni, adakala sampai 8-12 minggu pun ada.

Waalaikumussalam wbt Kalau czer memang darah keluar on off…

3mo ago

Mungkin tak semua orang… Saya czer 2x darah memang tak banyak

tu la nama nya lokia