10 Balas

sy minum delima gulsan,HB sy mmg low dr awal check up smpai skng sbb mmg ada animia sblm pgnt pon..tp start minum ni ada peningkatan wlpn tak byk.. sy minum dengan ubat tmbh darah yg doc bg. HB ni kene jaga pmakanan. ambil makanan berzat tinggi. susu and telur sgt elok . tp kene taw 2 brg ni kalau awak ambil dgn pmakanan atau ubat yang berzat besi dia akan mnghalangan pnyerapan zat jadi sia2 jee.. jarak kan 2jam sekurang2 nyaa.. contoh pg awak minum susu tungu 2 jam baru mkn ubat dgn jus delima tu.... gitewww

Dari beli pati2 ni, baik beli buah delima fresh sis, sbb kata pati ni ada jugak cmpuran gula, takut gdm lak. saya dari awal prgnant saya amalkan, buah delima, jambu dan oren. Hb saya stkat ni mmg 13 je. Alhamdullilah, ubat tambah darah jgn lupa makan, ubat tu minum dengan jus oren sunquick kosong bancuh jgn pekat sangat. Makan sebelum/selepas 1/2jam makan. Insyallah tak dak ap.

tak payah, nanti gula naik..gdm pulak..sya dh try badan naik...nurse bising lol..sya tukar mkn ubat skli dngn 1 sudu sunquick oren time subuh 2 jam before makan ..mnjadi..ada yg guna ribena..kna try n error..bulan ni u try test jmbu btu, next appt tk naik..try sunquick mcm2 lah..smpai sesuai dngn bdan

tiap kali nk telan ubat...doc sarankn sy perah asam limau kasturi dlm air masak biasa..jgn yg suam/panas nnti vitamin c hlg..xtau la naik ke x hb nya..minggu depan baru tau mjd ke x ..sblom ni telan dgn air sanquick oren tu..tp mcam berkesan x berkesan jgk..ada anemia mmg susah hb nk naik🥲

saya makan ubat kk bagi je iron tablet. seblum nie mkn 1biji hb selalu low 11 ke bawah. skrg misi sruh makan 2biji sehari. klau start mkan pagi tiap hari kene mkn pagi je. klau start malam tiap hari kene mkn mlam je. tk bole kejap mlam kejap pagi. skrg hb dah ok naik 13

Sy minum habis 1 botol hb tk naik juga asyik drop2 mcm try sis last skli bekesan dgn sy buah delima asli mkn sebiji setiap hari alhamdulillah dr 9.8 naik 12.6, tp kalau nk try sis try la sbb badan kita tk sama kan tk salah kalau nk ikhtiar

sye x mnum gulsan delima sbb ade yg ckp pati tu campur gula.. sye bli jus delima brand dimes.. memg natural xde gula..

rasa nya baik awak amalkan real food. xperlu yg lain pon. nnt kang sangkut gdm pula.

saya makan malthofer alhamdulillah hb naik

Can try red dates water

Soalan popular

Artikel Berkaitan