✕

10 Balas

saya dulu anak pertama 3x minum air gula sebab berat badan naik mendadak 😅 haduii tapi alhamdulillah semua tak sangkut .. kena suruh minum sebab pertama kalau berat badan naik mendadak .. itulah huhuu anak kedua baru sekali tapi harap2 takda lah lepas ni 😣so kalau puan tak minum banyak kali jaga pemakanan lah jangan sampai berat naik banyak huhuu nanti jadi macam saya 😅

itulah , tips dia kena jaga pemakan je .. ikut makanan yang ditetapkan cara orang pregnant makan 😅 tapi saya kadang terikut nafsu makan tuh sampai lupa .. misi pun ada cakap kalau boleh tiap petang bawa berjalan 30minit pun dah cukup bagi keluar peluh jangan lah berlari jalan biasa2 pun cukup .. alhamdulliah sekarang saya dapat kawal sikit ikut berat yang patut naik tiap minggu tuh ..

TapFluencer

If ada family history , 25 y/o , akan minum 2 kali seawal 16 - 18 minggu & 28 minggu keatas . Bmi tak stabil nurse akan suruh minum . Takda family history maybe sekali tak termasuk bmi . Lain orang , lain kekerapan minum air gula .

first pregnancy, sekali je minum at 28w. kalau xde history family ada diabetes. tapi kalau ada family hidap diabetes, maybe minum awal sikit. not sure at weeks berapa. depends on nurse yg jaga kita

1st time see if sangkut or not. you sangkut, tidak payah minum ( I think, nurse yg cakap begitu) kalau 1st time clear, mau minum utk kali ke-2. if mau minum more than that I dunno pula.

2x sis mnum air gula..msa 12w&7bulan... ank first dlu cm tue skrg sy tgah hamil ank kedua 6bulan pn sma...bulan depan cukup 7bulan kena repeat air gula lagi kli kedua...

sy kena minum 2x.. sebab ada family history.. dgn sebab umur lebih 25. dh minum sekali masa week 8, xde GDM. next kena minum masa week 24.

sy minum first skali mase 21weeks. then berat bdn naik 3kg next checkup 25w. nurse suruh repeat blk air gula 27weeks nnti.

Dah kena minum masa 12weeks, kena minum awal sbb ada family history. Skrg bru 15weeks

Saya minum sekali je sebab family takda history diabetes.

TapFluencer

2 kali kena minum air gula.

Soalan popular

Artikel Berkaitan