8 Balas

saya anak pertama overdue juga puan , kalau hospital kat tempat saya dorang suruh g dewan bersalin untuk cek bukaan jalan , ctg , scan baby dan dorang akan terangkan risiko2 kalau masukkan ubat salin paksa pastu minta persetujuan kita dan suami untuk tanda tangan semua .. pastu kena warded masuk tuh dorang takkan terus masukkan ubat dorang akan cek masalah kesihatan kita kalau adalah , cek darah semua tuh lah .. kalau semua ok takda masalah keesokkan hari tuh lah baru bagi ubat salin paksa tu tapi setiap kali bagi masuk ubat salin paksa misi2 akan pantau baby dorang buat ctg kalau tak salah saya 3x je kot ubat salin paksa tuh dimasukkan dah lupa berapa jam kena baring baru boleh berjalan ke apa ke .. dari pengalaman saya , first masuk tuh bukaan 1cm second baru 2cm pastu doc pakar dia nak paksa saya bersalin dia pecahkan air ketuban saya tapi baby dia dah berak dalam air ketuban dan makan taik sendiri , misi buat ctg pun jantung dia makin lemah apa lagi lah semua misi gopoh gapah bagi pakai baju masuk bilik bedah buat persiapan emergency ceaser .. syukurlah alhamdullillah baby selamat saya pun selamat baby girl 2.44kg 8.58pm dia keluar secara emergency ceaser , sekarang umur dia dah 1tahun9bulan makin cegas dan aktif ☺️

sy 3 org ank semua over due.. bila semua elok doc tambah 2 minggu. maksud 40 minggu + 2 minggu.. bisanya 41 minggu lebih tu sy dh turun tanda nk besalin.. seperti kontraksyen, dn turun tanda.. sy banyakkan jalan, bt ketuk tampi slow2, bt senam utk buka jalan la kiranya.. boleh search di google cara2nya.. banyakkan doa moga dimudahkan segala urusan. moga allah mudahkan urusan sis utk besalin. kalau x dak apa2 tanda mungkin akan masuk ubat utk buka jalan .. kalau ada apa2 masalah la.. kalau kandungan okey, ibu okey depa x paksa utk besalin sy rasa.. doakan sy jugak utk mudah dan besalin awal anak ke 4 ni. hehehe dah mcm mengidam dah sy ni teringin nak besalin dlm 38 minggu.. moga allah kabulkan ameen in sya allah

Sy ank first sama jgk, xdk tanda baby nk keluar, admit wad, doc cek laluan dh buka 1cm,tp xdk rasa apa pn, jd sy pn masa duk d wad, minum air masak bnyk2 sampai letih jgk la ulang p toilet, tp brbaloi, mai tgh mlm bru ada tanda trun darah lpas kerap p kencing, suami suggest minum lg air masak, bnyk2...itu y sy buat, mai pg doc cek utk kali ke dua, dh buka 4cm,so xyh masuk ubt... Lega rasa... Klau hspt gov, klau dh buka 3cm or lebih, diorg xkn masuk ubt dh, diorg akn tnggu je... Sejak tu, masuk 9m lbih je, sy akn lebihkan minum air masak n kerap mandi bg laluan senang buka...

Doktor akan check keadaan kandungan.Kedudukan normal tak ke songsang ke.Jika tak bersalin waktu yg doktor berikan dan ada tanda darah keluar Doktor akan suruh czer.Semoga dipermudahkan urusan bersalin

sy pon overdue anak 1st,xde tanda2 nk bersalin,hari ahad kne serah diri,hari isnin bru rasa sakit lepas induce n selamat bersalin normal,be positif

If perlu serah diri .. sis tawakal n berdoa semoga cepat bukaan sis dan segalanye dipermudahkan. Tabahkan hati dan tawakal hope positivity

Saya pun bersalin 41w . Serah diri untuk induce . Alhamdulillah hari yang sama dengan induce juga selamat bersalin normal .

Sy bsalin 41w. Masa serah diri takde tanda apa, cuma mild contraction. Dktr akn check jalan, then induce utk bsalin.

Soalan popular

Artikel Berkaitan