42 Balas

TapFluencer

Sy guna vizomet ointment, sapu nipis tgu kering dlm3 min, kemudian sapu cream Ceradan, insyaAllah elok.. lepas merah² dah hilang xyah sapu vizomet, just pakai ceradan je utk elak ruam naik balik. Vizomet ade steroid so xelok pakai byk², guna utk hilangkn gatal ruam tu. Ank kedua sy jenis mcm ni jugak. kulit sensitif, naik ruam merah n ade biji², dekat badan xde, tpi naik kat muka smpai kulit jadi kering. sy dah try mcm² jenis lotion, cetaphil, johnson, sanosan smua xjalan. sy try Bepanthen sbb sblm ni guna kat anak 1st sy dia kena hfmd, elok terus kulit dia bila pakai bepanthen tpi kat bhgian nappy jela mmg berkesan. dekat muka yg ank kedua sy ade kesan tpi still xelok. skrg Alhamdulillah kulit pipi dia dah smooth mcm kulit baby 🤭

Betul, vizomet paling function. Guna cream lain bepanthen/drapolene langsung takboleh hilang. Lagi2 anak yang ada lipatan bawah leher. Punyalah lama nak hilang, last2 guna vizomet. Sapu harini, esok hilang terus. Rasa macam magic. Tapi pakai time dia merah je. Kalau dah takda merah, jgn pakai lagi dah

boleh wasp saya klu ada masalah pada baby ins shaa allah krem baby Balm ni boleh sembuhkan,salah1nya baby Balm ni dah diruqiahkan dgan ayat2 suci al-quran,masalah baby batuk selsma asma gatal2 kuat nangis mlm xboleh tido ins shaa allah ni saya 013-7396896 jannah agent sah bidacare,boleh wasp saya sis..ss gambar ni jadi saya tahu kita berjumpa disini..apa yg saya boleh share bantu kita bantu.

Stop guna sabun dlu. Better rujuk pakar or any doktor before guna any cream utk kepastian sama ada baby itu alahan atau ada masalah kulit lain mcm eczema or etc. sbb baby saya haritu mula2 igt kan ruam biasa. Tapi eczema, nasib baik xguna mana mana cream lagi. Tapi be careful kalau bak beli ubat. Kena cari yg kandungan steriod paling rendah sebab takot kulit baby makin nipis dan menggelupas.

Try tukar sabun jenama drypers. Sesuai utk kulit baby yg sensitif. Saiz kecik sikit ada juga jual. Kat pasaraya selalunya ada. Kat shopee pun ada jual. Kakak saya dah try utk ank first dia. Ank dia penuh ruam2 kat badan. Lps pakai ni okay dah. Sekarang kakak saya baru bersalin ank kedua dia pulak. Saya pulak ikut turn dia pulak. Rasa mcm ikut giliran pragnant pulak. Hehe 🤭

cuba jangan pakai kan sabun time baby mandi, lepas tu basuh baju baby guna dettol je tak payah pakai sabun. Baby sy baru 2 minggu dulu macam tu lepas tu nurse KK suruh stop pakaikan sabun now kulit baby da okay. mungkin baby tak sesuai dengan sabun mandi or sabun basuh baju kena try brand lain

cuba cari kat shopee baby cream egozite... dari anak sulung pakai sampai anak ke 2. masa anak sulung teruk sgt kulitnya.. pegi dr pakar pun tak settle..hingga dr kata kena kudis buta... sen sei cina rekemenkan cream ni.. skg beli kat shopee je.. so far berkesan.. dari baby smp dewasa pakai

Saya pun masa bayi kulit sensitif lps tu doc pakar kanak2 cadangkan mama sy guna sabun sebamed.. alhamdulillah kulit makin pulih.. bila giliran saya ada anak sendiri sy gunakan sabun cetaphil sbb lebih kurang sama dgn sebamed.. 2 jenama ni elok utk kulit bayi sensitif

TapFluencer

stopkan dulu sabun sekiranya baby dh brsabun, mngkin dia x serasi .. atau bedak,lotion(sekiranya ada pakai) .. just sapu nipis krim ruam sahaja.. ank2 Saya semua x sama krim, ada drapolene,sudo cream , bepanthen, sebamed .. try n eror..

Masa anak sy baby sy letak Tepung ubi. Sgat2 laa OK. Mak sy yg suruh. Sebab dia lahir bambam 3.92.. So banyak ruam naik Keliling leher & pelipat. Lepas mandi memang x letak bedak ke apa. Sapu Tepung uhi jer celah2 Peha & kat Keliling leher.

sis,,. mgkin sensitif sama dgn kulit ank saya.. ruam merah ada biji air & bernanah.. Sy dah rujuk pakar kanak2, doc suggest sebamed baby @ cetaphil baby.. Alhamdulillah pakai cetaphil esoknya berkurang & lusa terus hilang ruam2 tu..

renew cream cari kat shope anak sya dlu mcm ni lah...

Soalan popular

Artikel Berkaitan