11 Balas

saya baru2 kena covid time hamil 25week dan saya minum banyak air dan makan avadol dan buat aktiviti sikit2 untuk tidak berasa lemah..sebab bila saya buat kerja ruma saya akan berpeluh dan segar ..mlm lena tak rasa apa heheh..sebab yg risiko tinggi apabila kita hamil 28week ke atas sebab time ini perut besar dan sesak2 nafas sikit..jd bila kena covid risiko.. apa pun jangan kita kena kuat semangat dan jangan lemah kan badan ... .

wsalam, saya pun positive covid pregnant 28w. Haritu demam and pening kepala sehari pergi kkkl ingat demam biasa then kena reffer hkl buat swap kali kedua positive terus kena admit kat ward kuarantin 7hari. harini dah hari ke4. Cuma nak pesan jangan lupa makan panadol and vitamin c pun kena makan untuk lawan covid ni. Doakan saya boleh discaj awal 🥺 and saya doakan urusan korang dipermudahkan 😇

sy positif covid kna tahan wad 5 hri demm 39.7+ sesak nafas mkn ubt yg doktor bg, masuk air 20++ n smbung kuarntin d umh, kaki xleh jalan sbb sakit ,sy mkn prcetmol biasa n minum lemon+cengkih bila kt umah, ( nurse ajar) , msa sbuln juga sy nk smbuh, bdn jd letih n sntiasa brpeluh.. , awk kalau teruk p hospital.. jngn biarkn, covid mmbunuh... sy dh serik huhu

alhamdulillah.., sy kena malam tu badan berpeluh panas teruk.. esok terus demam menggigil terus kena tahan wad, semoga cepat smbuh awk.. aaamin

Saya postive covid masa 12w & kuarantin di rumah. Ada symptoms demam, sakit kepala & tekak. Saya minum air lemon & paracetamol biasa (saya dah consult dengan doctor, memang boleh makan paracetamol). Lepas 3-4 hari dah fully recovered. Tapi kalau sis rasa ada severe symptoms contohnya sesak nafas, boleh ke hospital ya. Semoga cepat sembuh

Terima kasihh siss

sama masa sy preggy 21w kena covid.. saya minum air cap. badak badan xjadi nak demam.. pastu panaskan rice cooker letak bunga cengkih.. biarkan pasang dalam bilik.. selsema batuk sy makan belimbing buluh cicah garam, bancuh madu dgn lemon.. alhamdulillah beransur lega batuk dan selsema.. sesekali hidu wap bunga c3ngkih tu..

sy positif mase 26w..mula2 mmg tkut dan fikir2mcm2 tp serah sume dkt Allah swt..mkn pcm n mnum air lemon..slalu cek suhu n spo..yg pling pnting kne positif slalu n yakin boleh sembuh..kne kuat sme2 dgn baby..hehe

Saya 19w positif haritu. Makan vit c & pcm je. Tak berani makan ubat lain. Kalau batuk buat air lemon campur madu & kalau simptom tak teruk kuarantin kat rumah je. Sentiasa check temperature badan dan oxygen.

awak, saya pun tengah positif covid skrg. prgnt 7w. saya punya simptom teruk. demam on off, seseme teruk serta berkahak. saya makan je smua ubat yg doctor bagi.

14 minggu positif covid. Demam sehari pastu doc bg paracetamol Hilang demam cuma batuk2 smpai 2minggu. Jngan fikir negative ye sis. Moga cepat sembuh.

kalau demam makan panadol 500gm. rasa sesak nafas call emergency. lain2 biasa je. byk kn rehat je.

Terima kasihh

Soalan popular